$
משפט

פרסום ראשון

ראש בראש: נשיא לשכת רו"ח לשעבר הגיש תובענה נגד נשיאת הלשכה הנוכחית

רו"ח עופר מנירב, הגיש היום תובענה נגד רו"ח איריס שטרק, בבקשה לבטל החלטה לשלול ממנו את התואר שהוענק לו רק לאחרונה - כנשיא כבוד לכל החיים של הלשכה. לשכת רואי החשבון: "ההחלטה על שלילת התואר מבטאת את ההשקפה של רוב חברי הוועד המרכזי"

ליטל דוברוביצקי 18:1618.11.20

רו"ח עופר מנירב, לשעבר נשיא לשכת רואי החשבון בישראל, הגיש היום (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תובענה כנגד נשיאת לשכת רואי החשבון הנוכחית, רו"ח איריס שטרק, ונגד הוועד המרכזי של הלשכה; זאת בבקשה כי בית המשפט יוציא צו הצהרתי לפיו החלטת הוועד המרכזי של לשכת רואי החשבון ב-24 בספטמבר, במסגרתה נשלל ממנירב תוארו כנשיא כבוד לכל החיים של הלשכה, אשר ניתן לו כהוקרה והערכה למפעל חיים, ניתנה בחוסר סמכות והיא בטלה.

 

 

רו"ח עופר מנירב ורו"ח איריס שטרק רו"ח עופר מנירב ורו"ח איריס שטרק צילומים: אוראל כהן

 

רו"ח מנירב טוען בתובענה, באמצעות עוה"ד ניר שוסטר, וגרי גורודצקי כי "עניינה של תובענה זו במהלך ברוטלי ובלתי חוקי בהובלת נשיאת לשכת רואי החשבון בישראל, רו"ח איריס שטרק, בסיוע מחנה הרוב בוועד המרכזי של הלשכה כנגד רו"ח מנירב, במסגרתה נשלל ממנירב תואר נשיא של כבוד לכל החיים שהוענק לו, וזאת שנה וחצי לאחר שזה ניתן לו".

 

עוד טוען מנירב כי התואר שהוענק לו - לראשונה בתולדות הלשכה - הוענק בגין מפעל חיים ושירות רב שנים במישור הציבורי. כמו כן נטען כי לוועד המרכזי אין שום סמכות לשלול את תוארו וההחלטה התקבלה ממניעים אישיים ופסולים. בין השאר טוען מנירב כי לאחר שקיבל את התואר הוא התנגד "לשלטונה הכוחני של הנשיאה והשימוש הבוטה ברוב שקיים לה על מנת לכפות את דעתה על המיעוט והפך לדידה של הנשיאה ל'אוייב העם'. הדברים הגיעו עד לידי כך שמנירב, אשר הינו איש עקרונות וצדק, הגיש תביעה בגין הוצאת דיבתו על ידי הנשיאה".

 

כמו כן הגיש מנירב תביעת דיבה נוספת נגד רו"ח אחר. לטענת רו"ח מנירב, לאחר שסירב בין היתר להסיר תביעות אישיות בגין הוצאת דיבה אשר הגיש כנגד הנשיאה ועושי דברה בתמורה להסרת נושא שלילת תואר נשיא הכבוד מסדר יומו של הוועד המרכזי של הלשכה, "הובילה הנשיאה באמצעות הרוב שיש לה לקבלת החלטה בלתי חוקית בדבר שלילת התואר שהוענק למנירב באפריל 2019 כנשיא כבוד לכל החיים". טרם הוגשה לבית המשפט תגובת רו"ח שטרק.

 

מלשכת רואי חשבון נמסר בתגובה כי "כתב התביעה התקבל היום אחה"צ, והוא נלמד. ההחלטה בנושא שלילת תואר נשיא הכבוד של רו"ח מנירב, בגינה הוגשה התביעה, התקבלה בסמכות מלאה וכדין ע"י הוועד המרכזי של הלשכה, על רקע עשרות תביעות שהוגשו ע"י רו"ח מנירב לאורך השנים והסבו ללשכה נזקים ניכרים. יצויין כי חלק ניכר מהתביעות האמורות נמחקו במחי יד ע"י רו"ח מנירב לפני כשנה וחצי, אך לאחרונה ולאחר הענקת התואר האמור, חזר רו"ח מנירב לנתיב התביעות כאשר לא התקבלו על דעתו החלטות דמוקרטיות של הוועד המרכזי. לפיכך, ההחלטה על שלילת התואר מבטאת את ההשקפה של רוב חברי הוועד המרכזי, שלא ניתן לשאת בתואר כבוד רם זה, ובה בעת לפגוע בלשכה ובמוסדותיה, ולכן אין כל בסיס לטענות מנירב שההחלטה התקבלה ממניעים אישיים".

x