שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

מיני חושפת: העתיד נמצא בעיר

היצרנית הגרמנית-בריטית חושפת אב טיפוס ל"רכב עירוני עתידני" בשם "אורבנאאוט", בעל עיצוב מיוחד. לפי החברה, מדובר ב"קפסולה" חשמלית ואוטונומית שאפשר לנוח בה, ויש בה חלקים ברי מיחזור

תומר הדר 16:1618.11.20

לאחר שנים רבות שבמהלכן מיני הגרמנית-בריטית שמרה על אותו קו עיצובי, שלא לדבר גם על קו ייעודי, היצרנית חושפת אב טיפוס ראשון למה שמיני מגדירה כ"רכב עירוני עתידני". אב הטיפוס שמיני מכנה urbanaut אינו נושא את קווי העיצוב המוכרים של מיני אשר מאפיינים את דגמי המותג מאז שנות השישים.

 

 

למעשה, מדובר במעין קפסולה אשר מחולקת לשלושה "אזורי מחיה" לפי מיני. אחד מאזורי המחיה האמורים הוא אזור אשר מיועד לנהיגה, אך שני האזורים האחרים מיועדים, לפי מיני, דווקא להתרגעות ומחיה בתוך הרכב בעוד הרכב עצמו נוסע ברחובות העיר באמצעות מערכות ניווט אוטונומיות.

מיני urbanaut מיני urbanaut צילום: חברה

 

מערכת ההנעה של אב הטיפוס היא חשמלית ומיני עצמה מדגישה כי חלק ניכר מן החומרים שמהם בנוי אב הטיפוס, אשר צפוי בסופו של דבר להפוך ככל הנראה לרכב עירוני - הם חומרים ברי מחזור.

 

במהלך השנים האחרונות מנהלים יצרני הרכב הגדולים רומן בהמשכים עם המכונית העירונית, מה שנקרה עד לאחרונה "מכונית מיני". אחת הבעיות מולן ניצבים כיום היצרנים הגדולים היא חוסר יכולת של מכוניות אלה לעמוד בתקני זיהום אוויר אשר גורמים למצמום במספר הדגמים הזמינים - הן בישראל והן בעולם.

מיני urbanaut מבפנים מיני urbanaut מבפנים צילום: חברה

 

במקביל בוחנים יצרני הרכב גם אפשרויות שמכוניות המיני העירוניות (זאת בשונה ממיני עצמה, כלומר המותג הבריטי-גרמני) יוחלפו בעתיד לרכבים שיתופיים או לסירוגין לרכבים אוטונומיים, מה שייתר את הבעלות על מכונית קטנה במרחב העירוני.

x