$
רכב

ריקול ל-68 אלף רכבי שברולט בולט חשמליים בשל סכנת שריפה

מדובר בשברולט בולט חשמליים מדגמי 2017-2019 עם סוללות תוצרת LG הקוריאנית. סכנת השריפה קיימת כאשר הסוללות טעונות במלואן

שירות כלכליסט 22:4713.11.20

ענקית הרכב האמריקאית ג'נרל מוטורס (GM) דיווחה היום (ו') על ריקול ל-68,677 מכוניות חשמליות ברחבי העולם בשל סכנת דליקה, לאחר דיווח על חמישה מקרים שבהם פרצה אש ושתי פציעות קלות. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

 

יצרנית הרכב מדטרויט מסרה כי הרכבים שמזומנים לריקול הם שברולט בולט חשמליים משנות הייצור 2017-2019 עם סוללות מתח גבוה שיוצרו במפעלה של LG בדרום קוריאה. יש לציין כי רכב זה אינו משווק בישראלי.

 

המינהל הלאומי לבטיחות בכבישים המהירים בארה"ב (NHTSA) פתח בחודש שעבר בחקירה ראשונית של רכבי בולט EV לאחר דיווחים על שלושה ברגים שעלו באש מתחת למושב האחורי בעת שהם חנו ללא השגחה.

 

בג'נרל מוטורס מסרו כי המכוניות נמצאות בסכנת שריפה כאשר הסוללות טעונות במלואן. החברה מסרה שעד השלמת התיקון הסופי, היא פיתחה תוכנה שתגביל את טעינת הסוללות ל-90% מהקיבולת כדי להפחית את הסיכון.

 

שברולט בולט חשמלית שברולט בולט חשמלית צילום: ג'ים הפנר

 

 

בחודש מרץ 2019 דווח על פציעות שנגרמו כתוצאה משאיפת עשן בתאונה בבלמונט, מסצו'סטס. רכב מסוג בולט עלה באש בחנייה ובעליו אמר כי עשן רב חדר לבית במהלך השריפה שנמשכה שלוש שעות ושלאחר מכן נדרש ניקוי מקצועי. הבעלים של הרכב דיווח בנוסף כי סבל מכאבי ראש חזקים לאחר שאיפת העשן.

 

ברויטרס דווח עוד כי סוכנויות רכב בארה"ב יעדכנו את תוכנת המצבר ברכב החל מהשבוע הבא. מג'נרל מוטורס נמסר כי עד שהרכבים יעברו את עדכון התוכנה המדובר, על בעלי המכוניות לשנות את הגדרות הטעינה במכוניתם כך שתגביל אותה עד ל-90%. ברכבים משנת ייצור 2017-18 יש לשנות את הרמה ל-'Hilltop Reserve', ובדגמי 2019 יש לשנותה ל-'Target Charge Level'.

 

ברכבים חשמליים נוספים גם דווח על סכנת שריפה. בחודש שעבר, חברת יונדאי מוטורס דיווחה על ריקול ל-75 אלף מכוניות קונה חשמליות ברחבי העולם בשל קצר חשמלי בסוללה. 

x