$
משפט

בלעדי לכלכליסט

ביהמ"ש אישר את מכירת קמדן אנד שוז ופטר את בעליה מחובותיהם

רשת הביגוד וההנעלה תימכר תמורת 1.3 מיליון שקל. בשיאה הפעילה 11 סניפים. לפני שנה נכנסה להקפאת הליכים לאחר שצברה חובות של 12 מיליון שקל

בצעד יוצא דופן אישר היום (ב') בית המשפט המחוזי בחיפה למכור את רשת האופנה וההנעלה קמדן אנד שוז בעבור 1.3 מיליון שקל לרוכש וקיבל את התנאי שהציב הרוכש כי יינתן הפטר לבעלי הרשת מחובותיהם הנובעים מערבותם האישית לחובות החברה. זאת, כנגד תשלום נוסף שהציע הרוכש לתשלום לנושים בעלי ערבויות אישיות בסך של 108 אלף שקל שישולמו בתשלומים ואשר יקוזז משכרם העתידי של בעלי המניות.

 

 

מה שהחל כחנות מעצבים קטנה לחובבות האופנה התל־אביביות, הפך בתוך שנים אחדות לרשת אופנה מצליחה שבשיאה הפעילה 11 סניפים. לפני כשנה נכנסה הרשת להליך הקפאת הליכים לאחר שצברה חובות בסך כ-12 מיליון שקל.

 

השופטת בטינה טאובר אישרה היום את המכר ואת התנאי של הרוכש וקבעה כי "סבורני כי בתקופה משברית זו ובנסיבותיו המיוחדות של תיק זה, בהיעדר חלופה אחרת, ראוי ונכון לאשר את הצעת הרכש של המציע יעקב מזרחי לרבות התנאי המתלה המורה על הפטרתם של בעל המניות ורעייתו מחובותיהם הנובעים מערבותם האישית לחובות החברה כנגד התשלום הנוסף שהציע הרוכש".

אלון ומיטל שני, בעלי קמדן אנד שוז שנמכרת אלון ומיטל שני, בעלי קמדן אנד שוז שנמכרת צילום: עמית שעל

 

 

הנאמנים , עו"ד רון חכים ורו"ח אריאל אלפסי ציינו בפני בית המשפט כי בכל הנוגע להצעת המכר הרוכש מבקש לקבל לידיו את הממכר ללא דיחוי וזאת בהיותו של חודש נובמבר, החודש החשוב ביותר מבחינת פדיון בענף המכירות המקוונות.

 

הנאמנים הדגישו כי הרוכש מתנה את הצעתו בכך שבעל המניות ורעייתו, אלון ומיטל שני המיוצגים על ידי עוה"ד איתמר כהן ואילן גלמן ממשרד נחום גלמן כהן ושות' שהינם "הרוח החיה מאחורי החברה" ימשיכו לעבוד בחברה ויקבלו הפטר לכל חובותיהם בגין ערבויותיהם האישיות לחובות החברה.

 

הנאמנים פירטו בדו"ח שהוגש על ידם כי הצעת הרוכש הינה הצעה טובה שיש לקבלה גם במצב דברים רגיל בשוק, קל וחומר במצב השוק בתנאי הקורונה, חוסר הוודאות, המשבר הכלכלי החמור, העובדה כי חנויות עודן סגורות וברקע איום סגר נוסף שלישי. לעמדתם, במכלול השיקולים, מדובר בהצעה מיטבית.

 

עוד ציינו הנאמנים כי גם בכל הנוגע לדרישת הרוכש להפטר מיידי לבעל המניות ולרעייתו, הם סבורים כי בנסיבות הקיימות אין מנוס מלהיעתר לה. במסגרת הדו"ח שבו הנאמנים וציינו כי למן תחילת ההליך הייתה לבעל המניות ולרעייתו תרומה מכרעת להמשך ניהולה השוטף של החברה בתקופת הקפאת ההליכים. צוין כי רעייתו של בעל המניות, מעצבת בהכשרתה, מבצעת פונקציות שונות בחברה, לרבות עיצוב מוצרים, צילום, דוגמנות ועוד. הנאמנים אף ציינו כי מבדיקתם עולה כי בעל המניות ורעייתו הינם חסרי נכסים מכל מין וסוג. 

x