$
משפט

לב לבייב הסכים לסייע לבנו פושט הרגל והם ישלמו לנושיו עד חצי מיליון שקל

חובות הבן, שלום לבייב, עומדים על 788 אלף שקל, אולם נושיו יתבקשו לוותר על חלק מהחוב כלפיהם; הנאמן ביקש לפעול למימוש הווילה, של שלום ופרודתו אורלי שמוערכת בכ-10 מיליון שקל, אולם היום הועלתה הצעה לפיה הבן שלום לבייב ואביו ישלמו כ-500 אלף שקל לקופת נושי הבן

פריצת דרך הושגה היום (א') בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי מרכז בעניין חובותיו של שלום לבייב, בנו של לב לבייב שלא הגיע לדיון מרוסיה.

 

 

בדיון עלתה הצעה של הבן שלום לבייב ושל אביו לב לבייב, לפיה הבן ישלם בהליך סכום של 500 אלף שקל ומעבר לסכום שיתקבל, לב לבייב ישלים כל סכום עד לסכום של 500 אלף שקל. היות וחובותיו של הבן מסתכמים בכ-788 אלף שקל, הנושים יתבקשו להסכים לקבל פחות ממלוא החוב כלפיהם.

 

הנאמן לנכסי שלום בייב, עו"ד ערן קאופמן, ביקש מהשופטת יסכה רוטנברג להביא הצעה זו לנושים ולכן לא לדון היום בדיון בבקשת הנאמן לממש את וילת הפאר של הבן ופרודתו בסביון המוערכת במעל ל-10 מיליון שקל.

 

נכון להיום הוגשו 6 תביעות חוב נגד שלום לבייב (ולא של אביו), שעל נושיו נמנים בנק לאומי ובנק הפועלים. כל תביעות החוב נבדקו ואושרו בסכום של כ-788 אלף שקל בלבד.

 

מימין: לב ושלום לבייב מימין: לב ושלום לבייב צילומים: יוני טובלי, אוראל כהן

 

שלום לבייב ציין היום בפני בית המשפט כי הוא מאשר את ההסכמה עם הנאמן. "אני גם מסכים לממש כספים מוגנים לצורך סיום התיק ואני מדגיש שזה בתנאי שייגמר התיק".

 

גם עורכת דינו של לב לבייב, יהודית מייזלס, ציינה כי "אנו מאשרים את ההודעה של הנאמן לגבי ההצעה לשלם 500 אלף שקל שישולמו גם על ידי לב לבייב, כאשר זאת מלפנים שורת הדין".

 

 

אורלי לבייב, פרודתו של שלום אורלי לבייב, פרודתו של שלום

 

בא כוח פרודתו של שלום לבייב, אורלי, הודיע על התנגדותו להצעה הן מבחינת סכום ההצעה והן מבחינת אופן התשלום. לטענתו יש לאורלי לבייב חלק בכספים ששלום לבייב מתעתד לייעד לתשלום לנושיו.

 

שלום לבייב הוכרז פושט רגל

 

נגד הבן שלום לבייב ננקטו הליכי פשיטת רגל לבקשת בנק לאומי. בנובמבר 2018 ניתן צו כינוס לנכסי הבן החייב וביולי 2019 הוכרז שלום לבייב פושט רגל. הנאמן לנכסיו של הבן מבקש לממש את הווילה של הבן ופרודתו על מנת לשלם לנושים.

 

לב לבייב מתנגד למכירה וטוען כי הנכס המשתרע על שטח של 2 דונם, נקנה מכספו ולא מכספי בנו הרשום כבעלים על הנכס יחד עם פרודתו.

 

בשבוע שעבר ביקש לב לבייב להעיד היום בתיק באמצעות וידאו קונפרנס. "אני תושב רוסיה, מתגורר בחו"ל דרך קבע. אינני צפוי להגיע לישראל בתקופה הקרובה,

בפרט כאשר משבר הקורונה שפקד את העולם, מחייב נקיטת משנה זהירות וצמצום משמעותי של תנועה, קל וחומר טיסות ומעבר בין מדינות".

 

הנאמן התנגד לבקשה, אולם כאמור היום הצדדים גיבשו הצעת פשרה שתובא לנושי שלום לבייב.

 

את הפרודה מייצגים עוה"ד אביתר קנולר ויריב שי ישינובסקי. את הכנ"ר מייצג עו"ד איילון מנשה.

 

פרקליטיו של לב לבייב, עוה״ד יהודית מייזלס ועו״ד דורון דן מסרו בתגובה: ״לפנים משורת הדין, ובעצת בית המשפט הנכבד, נעתר לב לבייב בניסיון להגן על נכדיו, לתרום לפשרה במסגרתה ישולם סכום מסוים לסיום ההסדר. צר לנו כי למרות זאת אורלי לבייב ממשיכה ללבות את הסכסוך, לכרוך בו את שמו של מרשנו ולסכל את הניסיון להגיע להסכמה״.

 

עו"ד אביתר קנולר, בא כוחה של  אורלי לבייב מסר בתגובה:"צר לנו שמשפחת לבייב מנסה במסגרת פשיטת רגל של  שלום לבייב, בנו של המיליארדר לב לבייב, לפעול ולפגוע בפרודתו של שלום לבייב".

 

דוברת קבוצת לבייב מסרה בתגובה: "זו פעם נוספת שגב' אורלי לבייב עושה ככל שניתן בידה להתנגד להסדר הוגן. מר לב לבייב לפנים משורת הדין ומבלי שהייתה לו כל חובה לעשות כן בחר מרצונו לתרום לטובת הסדר נושים, שנועד להסדיר את החובות של בנו ושל הגב' אורלי לבייב בעצמה. התנגדותה של הגב' אורלי לבייב להסדר זה, שנועד להבטיח את עתיד ילדיה, מדברת בעד עצמה ועל מטרותיה".

x