$
משפט

פרשת ענבל אור: העוזרת לשעבר זייפה מסמך, והורשעה בעסקת טיעון

בית משפט השלום בת"א הרשיע היום את טלי חיו בזיוף ובסיוע לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בהוראת אור היא זייפה באמצעות טיפקס, מספריים, דבק ומכונת צילום מסמך שיראה כאילו חשבונה של החברה של אור ביתרה של 28 מיליון שקל אף שהחשבון היה במינוס, וזאת כדי למנוע החזרת צ'קים בעילה של היעדר כיסוי מספק

עמיר קורץ 15:2604.11.20

הרשעה ראשונה בתיק ענבל אור: טלי חיו, העוזרת האישית לשעבר של יזמת הנדל"ן ו"מלכת קבוצות הרכישה", הורשעה היום על ידי שופטת בית משפט השלום בתל אביב יעל פרדלסקי, בעבירות של זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות ובסיוע לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. זאת במסגרת עסקת טיעון עם הפרקליטות ועל בסיס הודאתה בעבירות.

 

 

מדובר בהליך נפרד מההליך המתנהל נגד ענבל אור, נגד חברות שהיו בשליטתה ונגד דרור גלעדי, שהיה סמנכ"ל הכספים בחלק מהחברות, שבו אור מואשמת בין היתר בעבירות מע"מ, מס הכנסה, זיוף ועבירות מרמה בנסיבות מחמירות וגלעדי מואשם בעבירות מע"מ, זיוף ומרמה בנסיבות מחמירות. השניים ממשיכים לנהל את שלב ההגנה במשפטם וכופרים בהאשמות.

 

ענבל אור ענבל אור צילום: מוטי קמחי

 

על פי כתב האישום שהוגש בספטמבר 2019, חיו עבדה כשכירה בחברת אור סיטי נדל"ן ושימשה כעוזרת האישית של אור. בחודש פברואר 2016, בהנחייתה של אור ועל פי הוראותיה, חיו פעלה בצוותא עם גלעדי, ליצירת מסמך מזויף ששיקף באופן כוזב יתרת שערוך פיקדונות גבוהה - על סך כמעט 28 מיליון שקל - בחשבונה הפרטי של אור בחשבון UBANK, זאת בזמן שבחשבון היתה יתרת חוב של 6.5 מיליון שקל – חריגה של 1.3 מיליון שקל ממסגרת האשראי שאושרה לאור.

 

הזיוף בוצע באופן הבא: השניים הדפיסו מהאינטרנט מסמך שערוך כללי של חשבון הפקדונות העדכנית בחשבון של אור. לאחר מכן הם מחקו באמצעות טיפקס את סכום יתרת שערוך הפקדונות שהופיעה במסמך האמיתי, רשמו באמצעות תוכנת אקסל את המספר 27,985,221.46 שקל , הדפיסו את הרישום וגזרו ממנו את המספר והדביקו את החתיכה הגזורה על גבי המסמך האמיתי במקום המספר המקורי. לאחר מכן הם צילמו את המסמך שיצרו במכונת צילום ובכך שינו את יתרת הפיקדונות שהופיעה בו. לאחר שביצעו את האמור צילמו השניים את המסמך החדש באמצעות המצלמה של הסלולרי והעבירו בווטסאפ 3 גרסאות שונות לאור, עד שהיא אישרה את הגרסה הסופית. עם הצילום הזה של המסמך המזוייף שמראה כי יתרת הפקדונות שלה עומדת על כ-28 מיליון שקל אור הגיעה למנהל הסניף במזרחי טפחות. היא הראתה לו שיש לה כסף בחשבון הפרטי ועל כן לא תהיה לה בעיה לסגור את החוב. ואמנם, הוא ביקש ממנה לסגור את החריגה ממסגרת האשראי בחשבון של אור סיטי. אור אכן מסרה לו שני צ'קים.

 

על פי האישום, המסמך המזוייף הזה הוצג בידיעתה של חיו למנהל סניף הבנק ובעקבות המצג הכוזב אושר המשך פעילות חשבון אור סיטי בבנק ונמנע אי כיבוד שיקים שהוציאה אור סיטי מסיבת "אין כיסוי מספק".

 

לטענת עורכי הדין רוי גורדון וטליה קליין-פרג' מפרקליטות מיסוי וכלכלה, בעשותה את המעשים האמורים חיו זייפה מסמך בכוונה לקבל דבר, וסייעה לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

הפרקליטות ועורכי הדין של חיו, טלי חזום ועינב יתח, סיכמו כי יעתרו במשותף לגזירת ארבעה וחצי חודשי מאסר על חיו שירוצו בדרך של עבודות שירות, ככל שתימצא מתאימה על ידי הממונה על עבודות השירות, ומאסר על תנאי. בנוסף, הפרקליטות תבקש להטיל על חיו קנס כספי.

x