$
רכב

צפו: מכונית המרוץ האוטונומית התרסקה לתוך קיר

בשבוע שעבר התקיים בבריטניה "סבב אליפות בטא" של מרוץ Roborace, של מכוניות מרוץ אוטונומיות לחלוטין. המכונית של קבוצה השוויצרית הצליחה לזנק לצד כל המכוניות, אולם לאחר מכן נעצרה - והאיצה היישר לתוך קיר

תומר הדר 14:4801.11.20

האם המכוניות האוטונומיות בטוחות? כאשר מדובר במסלולי המרוצים, כנראה שעדיין יש למה לשאוף. כך, בשבוע שעבר התקיים "סבב אליפות בטא" של מרוץ המכוניות אשר מכונה Roborace. בדומה למרוצי פורמולה לסוגיהם, גם במרוץ Roborace מתחרות מכוניות מירוץ במהירויות גבוהות, אך בניגוד למרוצי הפורמולה, שם נהג בשר ודם אחראי על הפעלת המכונית, במרוצים אלה מדובר ברכבים אוטונומיים לחלוטין המנוטרים על ידי צוותי מרוצים אשר עושים הכל – חוץ מלגעת בהגה ובדוושות.

 

 

 

 

 

מרוצי Roborace משמשים בין היתר לצרכי מחקר ופיתוח – והמכוניות אשר משתתפות בהם הן מכוניות מרוץ רבות עוצמה שמהירותן מסוגלת להגיע בקלות למהירות של מכוניות ספורט מודרניות. ועם זאת, לפעמים יש תקלות.

 

מרוץ Roborace מרוץ Roborace

 

כך גילתה קבוצת SIT AUTONOMOUS השוויצרית שמכוניתה הצליחה לזנק לצד כל המכוניות, אך לאחר מכן נקלעה ככל הנראה ל"משבר" שבמסגרתו נעצרה המכונית - ולאחר מכן האיצה לתוך קיר, תוך גרימת נזק ניכר לחלקה הקדמי של המכונית.

 

ההתנגשות, שאירעה במסלול בבריטניה התרחשה ללא צופים ברקע, כך שלא נרשמו אבדות כלשהן בנפש, אך עם זאת יש לציין כי כל אליפות ה- ROBORACE מתבצעת בדרך כלל ללא קהל, זאת לנוכח העובדה שכאשר במכוניות לא נוהגים נהגים בשר ודם, כנראה שלא נמצאים יותר מדי חובבי מרוצים אשר מסכימים לשלם עבור כרטיס למרוץ מכוניות שכזה.

x