$
משפט

בעקבות חשיפת כלכליסט

עו"ד צילי נוה מסירה את מועמדותה לשיפוט

"כלכליסט" חשף כי נוה - בכירה בכלל ביטוח ורעייתו של היו"ר הקודם דני נוה - נכשלה בקורס מיון מועמדים לשיפוט, אך ועדת משנה שפועלת תחת הוועדה לבחירת שופטים, הכניסה אותה ל"מאגר" המועמדים הראויים לשיפוט; אחת מחברות ועדת המשנה היא עו"ד אילנה סקר, שעבדה עם כלל וקיבלה ממנה 150 תיקים משפטיים; נוה: "נראה כי הדרך לתפקיד עוברת בקמפיין הכפשה אישי הפוגע במשפחתי, זה קו אדום עבורי"

ענת רואה 12:0901.11.20

עו"ד צילי נוה, בכירה בכלל ביטוח ורעייתו של היו"ר הקודם דני נוה, הודיעה לפני זמן קצר כי היא מסירה את מועמדתה לשיפוט. זאת בעקבות חשיפות כלכליסט שפורסמו בימים האחרונים. בהודעה שפרסמה נוה לפני זמן קצר היא ציינה בין היתר: "אני מסירה את מועמדותי לשיפוט ואתרום לחברה הישראלית מיכולותיי וכישוריי בדרכים אחרות".

 

ב"כלכליסט" נחשף בשבוע שעבר כי נוה נכשלה בקורס מיון מועמדים לשיפוט, אך ועדת משנה שפועלת תחת הוועדה לבחירת שופטים, החליטה בכל זאת להכניס אותה ל"מאגר" המועמדים הראויים לשיפוט ושמה פורסם ברשומות לקראת הדיון בוועדה שיתקיים ב-13 לדצמבר ובו יבחרו שופטים חדשים לבית משפט השלום.

 

צילי נוה צילי נוה צילום: עמית שעל

 

בכלכליסט נחשף עוד כי אחת מחברות ועדת המשנה היא עו"ד אילנה סקר, שמאז 2015 מכהנת כנציגת לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים. חשיפת כלכליסט העלתה כי מאז שנת 2015 החלה חברת כלל לעבוד עם סקר ולהעביר לה תיקים לטיפול משפטי. הבוקר נחשף בכלכליסט שסקר קיבלה כתוצאה מההתקשרות, מ-2015 ועד 2020, לפחות 150 תיקים משפטיים לטיפולה.

 

למרות ניגוד העניינים החריף לכאורה שהיתה נתונה בו, ולמרות נוהל ניגוד עניינים מפורש שלפיו היה עליה לפסול את עצמה, סקר לא פסלה את עצמה והשתתפה בוועדת המשנה שהתכנסה ב-2016, זמן קצר לאחר שנוה נכשלה בקורס מועמדים לשיפוט.

 

עו"ד אילנה סקר עו"ד אילנה סקר

 

וכך כתבה נוה בהודעתה: "במשך שנים רבות הוכחתי את יכולותיי בתפקידי ניהול בכירים כיו״ר ועדה פסיכיאטרית מחוזית לילדים ומבוגרים, מנכ"לית חברת נאמנויות לאג"'ח קונצרני והסדרי חוב מהגדולים במשק. מנכ"לית קופת גמל ומנהלת תחום תביעות שעוסקת בכל תחומי הליבה המשפטיים בחברת ביטוח גדולה. פרצתי תקרות זכוכית והוכחתי את יכולותיי בעידן שבו יש מיעוט נשים המצליחות להשתלב בתפקידי ניהול בכירים ולהוביל להישגים משמעותיים".

 

נוה המשיכה: "בשנים האחרונות גמלה בלבי ההחלטה לזנוח את העולם העסקי ולהפנות את מרצי לשליחות ציבורית ולהעמיד את עצמי כמועמדת לתפקיד שופטת. ביצעתי את כל הנדרש ממני בדמות סילוק ניגודי עניינים והבטחת דיון ענייני בכישוריי, ערוכה ומוכנה לכבד כל החלטה מקצועית שתתקבל".

 

לדבריה, "נראה כי הדרך לתפקיד עוברת בקמפיין הכפשה אישי הפוגע במשפחתי ובי, וזהו קו אדום עבורי. הבנתי שלא משנה מה אסביר ׳העליהום׳ עליי ימשך, יתכן שבשל מאבקים שאינם קשורים בי.

 

אני מצטערת שזו הדרך הקיימת לסנן מועמדים לשיפוט באמצעות קמפיינים משחירים, ואם אלו כללי המשחק, אינני מוכנה לקחת בהם חלק ואני מסירה את מועמדותי לשיפוט ואתרום לחברה הישראלית מיכולותיי וכישוריי בדרכים אחרות".

 

עו"ד סקר ככל הנראה אינה לוקחת אחריות על התנהלותה הבעייתית כפי שנחשפה, ובשבוע הבא צפויה לשכת עורכי הדין אף להכריז עליה כנציגת הוועדה לבחירת שופטים ל-5 שנים נוספות. זאת לאחר שלא הוגשו מועמדויות נוספות לתפקיד מלבדה.

 

ב"כלכליסט" פורסם הבוקר כי בלשכת עורכי הדין מנסים להתעלם עד כה מהפרסום המטריד בכלכליסט, לא פנו לבקש מסקר תשובות כלשהן ורוב חברי המועצה הארצית בלשכה אליהם פנינו לקבלת תגובתם לדברים התחמקו והשיבו שהם עסוקים ואינם פנויים לתת תגובה. ראש לשכת עוה"ד אבי חימי אף שיגר לחברי המועצה תמצית סדר יום לישיבה שתתקיים בשבוע הבא ובתמצית נכתב כי המועצה "תכריז" על סקר כנציגת הועדה לקדנציה נוספת.

x