$
רכב

פייק ספיד: שיא המהירות הסנסציוני למכונית התברר כ"לא מדויק"

ההודעה של יצרנית המכונית SCC טואטרה האמריקאית על שבירת שיא עולמי חדש למהירות: 533 קילומטרים לשעה - גררה שלל ספקולציות. ניתוח הסרטונים שתיעדו את נסיעת השיא מעלה כי המהירות בה נסעה המכונית היתה כנראה נמוכה יותר מן ההצהרות. החברה המייצרת את ציוד המדידה: "כתוצאה מהיעדר נתונים אלה ומהיעדר נציגינו בנסיעת המבחן מדובר בהטעיה"

תומר הדר 09:4130.10.20

האם שיא המהירות העולמי החדש יתברר כלא מדויק? בשבוע שעבר הודיעה SCC טואטרה האמריקאית על שבירת שיא עולמי חדש למהירות.

 

השיא של SCC טואטרה היה מרשים: 533 קילומטרים לשעה. הפרסום גרם לשלל ספקולציות בדבר אמיתות המידע, זאת לנוכח העובדה שלא מדובר ביצרנית גדולה ובעלת היסטוריה בתחום. זאת בנוסף לשלל ניסיונות של יצרני רכב אחרים לטעון כי הם עתידים לשבור את השיא.

 

 SSC טואטרה. מחלוקת על השיא SSC טואטרה. מחלוקת על השיא

הגדילה לעשות בוגאטי הצרפתית שהציגה השבוע מכונית משלה אשר היצרנית מגדירה כדגם ניסיוני, המסוגל לפי בוגאטי להגיע למעל 500 קילומטרים לשעה.

 

כעת, כך מתברר, הספקולציות בדבר אמיתות המידע עשויות להתברר כנכונות. ניתוחים של הסרטונים שהעלתה SCC טואטרה מעלים כי המהירות בה נסעה המכונית היתה כנראה נמוכה יותר מן ההצהרות, זאת לאור העובדה שלא ניתן לעבור את המרחק בין הנקודות המופיעות בסרטון בפרק הזמן אשר תועד על ידי SCC טואטרה וגם מופיע בסרטון.

 

בנקודה זו הסתבכה SCC טואטרה עוד יותר: היצרנית פרסמה הצהרה מחודשת, לפיה ציוד מדידה של חברת דאטרון אכן תיעד את המכונית נוסעת במהירות מרשימה של 508 קמ"ש - נתון שעדיין נמוך מזה שהוצהר על יד היצרנית.

 

חברת דאטרון הגיבה לדברים ופרסמה הצהרה אשר מכחישה את טענות SCC והודיעה כי "למרות מידע שפורסם באתר SCC, דאטרון מעולם לא אישרה מידע אשר התקבל מניסיונות לקבוע שיא עולם למהירות".

 

לפי דאטרון: "אף אחד מעובדי דאטרון לא היה נוכח בנסיעת המבחן או בהכנות". עוד הוסיפה החברה: "נכון לרגע זה, דאטרון לא קיבלה את המידע אודות נסיעת המבחן. כתוצאה מהיעדר נתונים אלה ומהיעדר נציגינו בנסיעת המבחן מדובר בהטעיה".

 

 

x