$
רכב

העלאת "מחירון הרכב החברתי" לרשת שיבש היום העברות בעלות בדואר

ביוזמת שרת התחבורה מירי רגב הוכן מאגר מחירים מומלצים לרכבים יד שנייה אשר יתועדו ע"י המדינה ויעניקו אינדיקציה למחירי הסגירה האמיתיים של מכוניות משומשות

תומר הדר 14:3928.10.20

למחירון הרכב החדש של משרד התחבורה יש שם: "מחירון הרכב החברתי". בינתיים, עבודות המחשוב על הטמעת המערכת בדואר ישראל החלו וגרמו היום (ד') להשבתת ביצועי העברות בעלות בכל סניפי דואר ישראל במהלך שעות הצהריים.

 

 

 

כבר לפני מספר חודשים הודיע משרד התחבורה כי לראשונה נערך המשרד לקראת הקמתו של מחירון רכב אשר ישקף את ערכן האמיתי של המכוניות המשומשות אשר נמכרות בישראל.

 

 

רכבים יד שנייה רכבים יד שנייה צילום: אוראל כהן

 

מהות מחירון הרכב החדש עדיין אינה ברורה במלואה, אך לעת עתה מדובר במאגר מחירים מומלצים אשר יתועדו על ידי המדינה ויעניקו אינדיקציה למחירי הסגירה האמיתיים של מכוניות משומשות.

 

יש להדגיש כי למרות האיומים המרומזים מכיוון שרת התחבורה מירי רגב אודות חקיקה שתכריח את הישראלים לדווח את מחיר המכירה האמיתי של כל מכונית משומשת, השבוע פרסם משרד התחבורה מסמכים לפיהם עדיין מדובר בדיווח וולנטארי אשר יבוצע: "באמצעות דיווח האזרח באופן וולונטרי על מחיר המכירה של הרכב בדואר או באינטרנט או באמצעות ציי רכב (המבצעות אצלם את העברת בעלות) בעת ביצוע העברת הבעלות על הרכב. המידע יעניק לציבור שקיפות לעניין גובה העסקאות של כלי רכב משומשים" 

x