$
משפט

בלעדי לכלכליסט

התירוץ של לב לבייב מדוע להימנע מחזרה לישראל

לבייב מתנגד לבקשת הנאמן למכור את וילת הבן ומבקש למסור עדות בשיחת וידיאו מרוסיה, בשל הקורונה. הנאמן טוען כי לבייב חושש להיעצר כשיחזור

ליטל דוברוביצקי 06:4728.10.20

האם הקורונה מונעת מלב לבייב להגיע לישראל בשבוע הבא לטובת מסירת עדות בתיק פשיטת הרגל של בנו, או שהדבר קשור לסיבות אחרות? לבייב האב ששוהה ברוסיה, כותב בתצהיר שהגיש לבית המשפט כי "אני תושב רוסיה, מתגורר בחו"ל דרך קבע. אינני צפוי להגיע לישראל בתקופה הקרובה בפרט כאשר משבר הקורונה שפקד את העולם, מחייב נקיטת משנה זהירות וצמצום משמעותי של תנועה, קל וחומר טיסות ומעבר בין מדינות". 

 

תצהירו של לב לבייב הוגש באמצעות עו"ד דן דורון כנספח לבקשתו שהוגשה השבוע לבית המשפט המחוזי שבמסגרתה הוא מבקש להעיד בתיק של בנו שלום לבייב באמצעות שיחת וידיאו כדי שלא יצטרך להגיע לישראל.

 

לבייב צפוי להעיד במסגרת הבקשה שהגיש עו"ד ערן קאופמן, הנאמן לנכסי בנו שמבקש למכור את וילת הפאר של הבן בסביון שמוערכת ביותר מ־10 מיליון שקל, בעוד חובות הבן עומדים על פי הנטען על כ־700 אלף שקל, בין השאר לנושה בנק לאומי. נגד לבייב הבן ננקטו הליכי פשיטת רגל לבקשת לאומי. ב־2018 ניתן צו כינוס לנכסי הבן החייב, וב־2019 הוא הוכרז פושט רגל.  

 

לב לייב. קורונה או חושש להיעצר? לב לייב. קורונה או חושש להיעצר? צילום: אוראל כהן

 

 

לבייב האב מתנגד למכירה וטוען כי הנכס נקנה מכספו ולא מכספי בנו הרשום כבעלים על הנכס יחד עם פרודתו. הדיון צפוי להתקיים בעוד כשבוע וחצי. מנגד, הנאמן מתנגד לגביית עדותו של לב לבייב בהיוועדות חזותית. "בבקשה לא הוצג כל נימוק המונע אישית מן העד להגיע לישראל. לב לבייב מתנגד לבקשת הנאמן למכירת הנכס, הגיש תצהיר וידע כי יהיה עליו להיחקר בבית משפט על תצהירו. לב לבייב הינו עד מרכזי ומהותי הטוען לזכויות בנכס".

 

כתב הנאמן והוסיף: "טעם עיקרי נוסף מדוע אין להיעתר לבקשת לב לבייב הינה בשל כך שאין לבייב מגלה את הסיבה האמיתית לרצונו להימנע מהגעה לישראל. על כן הבקשה נגועה בחוסר תום לב. ידיעת כלל הציבור בישראל היא כי לב לבייב דרוש לחקירה במשטרת ישראל בפרשת 'יהלום שחור' ועלול להיעצר בשל פרשה זו", טוען הנאמן. פרשת יהלום שחור עוסקת בחשד להברחה שבוצעה לפי החשד בין 2008 ל־2018 בהיקף של 300 מיליון שקל, כשחברת היהלומים LLD של לבייב נמצאת במרכז החקירה.

 

דוברת קבוצת לבייב מסרה בתגובה: "מדובר בטענות סרק הנדחות מכל וכל ויובהר כי הסיבה בגללה בוחר הנאמן להעלות טענות אלה היא אך ורק כדי להכפיש ברבים את שמו של מר לבייב. הניסיון הנואל של הנאמן להפעיל לחץ על מר לבייב שישלם לו כספים שאינם מגיעים לו בגין חובות של בנו הינו מעשה פסול ובזוי שלא יצלח. יודגש כי מר לבייב אינו מתגורר בישראל מאז 2007 ומתכוון להגן על נכסי נכדיו גם ממקום מושבו בחו"ל".

x