$
משפט

שמונה עצורים ושמונה מעוכבים בפרשת שוחד בעיריית אילת

המשטרה עצרה הבוקר עובדי ציבור בכירים בעירייה, קבלן בנייה מקומי וסמנכ"ל בנק, בשל חשדות לשוחד, מרמה והלבנת הון הקשורים לתחום המכרזים

עמיר קורץ 09:5527.10.20

עוד פרשת שחיתות רחבת היקף בתחום המכרזים בשלטון המקומי נחשפת הבוקר (ג'): המשטרה פשטה על עיריית אילת ובמקביל ביצעה מעצרים גם באיזורים נוספים בארץ, במסגרת חשד לפרשת שוחד ומרמה רחבת היקף.

 

בסך הכל עצרה המשטרה הבוקר 8 חשודים, ו-8 גורמים נוספים עוכבו לחקירה. בין העצורים והמעוכבים: עובדי עירייה ועובדי ציבור בכירים, קבלן בנייה ותשתיות מוכר הפועל באילת וסמנכ"ל של אחד הבנקים, המשמש גם כראש חטיבה בבנק.

 

 

עיריית אילת עיריית אילת צילום: Anna Kudryavtseva

 

החשד הנחקר הוא עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, וכן עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה.

 

מדובר בחקירה מורכבת שהתנהלה בתקופה האחרונה באופן סמוי, ואשר הבוקר עם המעצרים הפכה לגלויה. החקירה מנוהלת על ידי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 בשיתוף פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום ברשות המסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מחוז דרום.

 

לפי המשטרה, "החשודים, כל אחד על פי חלקו ותפקידו, פעלו לכאורה על מנת לקדם מכרזים שבאחריות הרשות המקומית בתמורה ללקיחת טובות הנאה כסף ושווה כסף, וזאת לכאורה בניגוד לחוק ותוך פגיעה במוסדות הציבוריים ובאינטרס הציבורי".
x