$
משפט

בלעדי לכלכליסט

הרכוש של אלדד פרי נחשף: בית ב-7 מיליון שקל, דירה ברחובות ומכונית יגואר

עוד נודע כי אלדד פרי, בעל השליטה בקבוצת הנדל"ן אלדד פרי המצויה בהליך הקפאת הליכים, הודיע לביהמ"ש כי התחייב שלא יבצע כל פעולה בנכסיו; זאת לאחר שהגיע להסכמות עם קרן אקספו שיאפשרו את איחוד הדיון בהליכים נגד הקבוצה ונגד פרי באופן אישי

נחשף הרכוש של אלדד פרי, בעל השליטה בקבוצת הנדל"ן אלדד פרי המצויה בהליך הקפאת הליכים: הוא כולל בין השאר רכב יגואר משנת 2012, בית מגורים בשווי 7 מיליון ברחובות ודירה בעיר זו. כמו כן הוא חתום על ערבויות אישיות מעל ל-200 מיליון שקל שכולן קשורות לחברה. משכורות ותשלומים ברוטו ששולמו לאלדד פרי מקבוצת אלדד פרי נדל"ן לחודשים ינואר-אוגוסט 2020 עמדו על סכום כולל של 569 אלף שקל. כמו כן יש לו כספים בקופת גמל וקרן פנסיה. מידע זה עולה ממסמכים שהוגשו לבית המשפט בהליכים נגד פרי והגיעו לידי כלכליסט.

 

 

קבוצת אלדד פרי הוקמה בשנת 2013 ע"י אלדד פרי כחברת החזקות העומדת בראש קבוצת חברות העוסקת בעיקר בארגון קבוצות רכישה בענף הנדל"ן, אולם היא נקלעה לחובות. לאחרונה הסכים פרי כי הקבוצה תיכנס להליך הקפאת הליכים ונאמני הקבוצה שמונו על ידי בית המשפט סברו כי יש מקום לשקמה. מאות משפחות של רוכשי דירות תלויות בהצלחת הליך השיקום.  

 

עוד נודע, כי פרי את נתן הסכמתו והתחייבותו שלא יבצע כל פעולה ו/או העברה בנכסיו. כפועל יוצא, בכפוף להחלטת בית המשפט המחוזי מרכז יוצאו באופן מידי צווי איסור דיספוזיציה (איסור העברת או פעילות -ל.ד) לנכסיו. התחייבותו של פרי מגיעה במסגרת הסכמות שהשיג עם קרן אקספו שהגישה נגדו לפני כשבועיים בקשת פשיטת רגל אישית נגדו לבית משפט השלום בראשל"צ. בהמשך לכך הגיש פרי, המיוצג על ידי עוה"ד ד"ר שלמה נס, שי גליקמן ויונתן גמרניק, בקשה לאיחוד בקשת פשיטת הרגל האישית שהגישה הקרן נגדו יחד עם זו של קבוצת החברות שבבעלותו. כלומר, פרי למעשה מבקש שתיק פשיטת הרגל שהגישה אקספו ייסגר, והבקשה שלה תידון בבית המשפט המחוזי מרכז שדן בתיק הקפאת ההליכים של כלל הקבוצה שמונו לה שני נאמנים: עו"ד גונן קסטנבאום ועו"ד אהוד גינדס.

 

אלדד פרי (במרכז) אלדד פרי (במרכז) צילום: יובל חן

 

 

מהתצהיר של אלדד פרי במסגרת ההליכים עולה כי פרי מחויב להמשיך ולפעול יחד עם הנאמנים יד ביד עד להבראת החברה, זאת מתוך תקווה שבמסגרת הליך השיקום, החברה תצליח לשלם את כל החובות לנושים וגם תוכל לתפקד כחברה פעילה לאחר מכן.

 

איגוד חברות האשראי נגד פרי

 

בתוך כך, איגוד חברות האשראי בלשכת המסחר ביקש היום מבית המשפט להצטרף להליך הכינוס של קבוצת אלדד פרי כידיד בית המשפט. האיגוד, המיוצג על ידי עו"ד עודד אופק ועו"ד גל לוזובר ממשרד עו"ד מ. פירון ושות', מתריע מפני מחנק אשראי והרתעה של נותני אשראי מלהעמיד אשראי מקום בו בית המשפט יעכב מימוש נכסים משועבדים לנושה מובטח וייצור אי וודאות לגבי זכויות הנושה המובטח.

 

לדברי מיכה אבני, יו"ר איגוד חברות האשראי, "קביעה כי נושה מובטח אינו רשאי לממש את השעבוד שניתן לטובתו ולהיפרע באמצעות הבטוחה את ההלוואה שהעמיד לטובת הלווה, תוביל לכך שנותני אשראי יחששו להעמיד אשראי בהיעדר בטוחה שממנה הם יכולים להיפרע".

x