$
משפט

בלעדי לכלכליסט

משקיע תובע 2.7 מיליון שקל מעדי שלג: "בזז את כספי"

שלג היה בעבר עד המדינה בפרשת הרצת המניות בקבוצת אי.די.בי; התובע, גיא בנדל, טוען כי שלג "חמס ובזז את כספי", במסגרת הנפקת המטבע הדיגיטלי לידקויין; שלג בתגובה: "לא מכיר התובע ולא יודע במה מדובר"

משקיע בשם גיא בנדל הגיש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 2.7 מיליון שקל נגד עדי שלג, שהיה בעבר עד מדינה בפרשת הרצת המניות בחברת אי די בי. זאת בעקבות השקעה שהפסיד, ושלטענתו שלג אחראי לאובדנה.

 

 

 

באמצעות עו"ד אשר רוטבאום, בנדל טוען כי השקיע 769 אלף דולר במסגרת הנפקת המטבע הדיגיטלי לידקויין וכי "עברו 'המפואר' של עדי שלג לא הפריע לו לחמוס ולבזוז את כספם של התובע ושל משקיעים רבים נוספים, במסגרת הנפקת המטבע הדיגיטלי לידקויין תוך שהוא משאיר אותם בפני שוקת שבורה".

 

התובע טוען כי בזמנים הרלונטיים לתביעה, שלג היה שותף בשיעור של 22.5% בקרן ההשקעות סינגולריטים הולדיגז 2. לטענת התובע, חברת לידקויין שבה השקיע כאמור 769 אלף דולר הוחזקה עד ינואר 2018 בידי סינגולריטים הולדיגז 2.

 

עדי שלג עדי שלג צילום: אוראל כהן

 

עוד נטען כי שלג ביצע כביכול "פעולות הסוואה שבאמצעותן לא ניתן יהיה עוד לקשור בינו ובין לידקויין (החברה שבאמצעותה יבצע שלג את עוקץ המשקיעים)".

 

התובע טוען כי הרעיון שעמד מאחורי לידקויין היה על פניו רעיון יצירתי ואטרקטיבי, בו עסקים משתפים פעולה על ידי שיתוף של "לידים" עסקיים במקום התלות הגדולה הקיימת היום במונופולי הפרסום (גוגל ופייסבוק). עוד טוען המשקיע כי לידקויין טענה כי בכוונתה לפתח ממשק אינטרנטי ייחודי שבאמצעותו עסקים יוכלו לשתף לידים שנותרו אצלם ללא שימוש, באופן אוטומטי ובזמן אמת עם עסקים אחרים.

 

התובע מביא דוגמה להמחשה: קונה פוטנציאלי יצר קשר עם סוכנות נדל"ן והתעניין לרכוש דירה בניו יורק, אך זו שאליה פנה הלקוח, עובדת רק בלוס אנג'לס. במקרה כזה, סוכנות הנדל"ן בלוס אנג'לס מעלה את המידע ללידקויין וסוכנות נדל:ן אחרת הפועלת בניו יורק קונה את הליד וסוגרת את העסקה עם הלקוח. לטענת התובע "לצערם הרב של המשיקים כעבור 4 בלבד מסיום ההנפקה, בזז עדי שלג יחד עם אחרים את קופת הגיוס והן את מאגר המטבעות הלידקויין המונפקים, כך שכספי המשקיעים הועברו לכיסו של שלג וחבר מרעיו, חלף ניתובם לפיתוח הפרויקט כמתחייב במצגים", נטען.

 

טרם הוגש כתב הגנה.

 

עדי שלג מסר בתגובה: "אני לא מכיר את התובע ולא יודע כלל במה מדובר. אעביר את זה לעיון עורכי הדין שלי".

x