$
רכב

פרסום ראשון

משרד התחבורה בוחן: דחיית קורסי הנהיגה המונעת ל-2022

ממסמכים של המשרד בנושא עולה כי במהלך השנה הבאה כנראה שלא תתאפשר הגעה לכיתות; כיום, בשל הקורונה, נהגים שאמורים לעבור את הקורס יכולים לשמור את רישיון הנהיגה שלהם ולהמשיך לנהוג עד חודש מרץ הקרוב - ובמשרד התחבורה מעוניינים להאריך את התקופה באמצעות הוראת שעה

תומר הדר 16:4418.10.20

לתשומת לב נהגים אשר ממתינים לקורס נהיגה מונעת: במהלך השנה הבאה כנראה שלא תצטרכו להגיע לכיתה. כך עולה ממסמכים של משרד התחבורה אשר דנים בדחיית הקורסים. כזכור, בגלל הקורונה הודיע משרד התחבורה על שורה של שינויים אשר נוגעים לנהגים שנדרשו לבצע קורסי נהיגה מונעת. כיום, החוק הישראלי קובע כי רישיון הנהיגה של מי שנדרש לקורס נהיגה מונעת ולא ביצע את הקורס תוך חצי שנה יעבור לסטטוס "מותלה", כלומר חידוש הרישיון תלוי בביצוע קורס הנהיגה המונעת.

 

נהיגה מונעת נהיגה מונעת צילום: בועז אופנהיים

 

בשל משבר הקורונה ואילוציו נקבע כי כל נהג שמצא את עצמו במצב "מותלה" מפרוץ המגיפה ועד סוף השנה הנוכחית, כלומר ממרץ 2020 עד סוף דצמבר 2020, יוכל ליהנות מפטור מההתליה אשר יהיה תקף עד מרץ 2021. כלומר, נהגים שלא יכולים להגיע השנה לקורס נהיגה מונעת יכולים לשמור את רישיון הנהיגה שלהם ולהמשיך לנהוג - עד חודש מרץ הקרוב. אך כעת מעדכן משרד התחבורה כי משך ההתליה צפוי להתארך באמצעות הוראת שעה. נתוני משרד התחבורה בנושא חושפים כי קיימת כיום בעיה בכל הקשור בקורסי נהיגה מונעת.

 

מעט נרשמים ורשימות המתנה

 

כך, לפי משרד התחבורה הצטברה אצל זכייני קורסי הנהיגה המונעת רשימה ארוכה של נרשמים לקורסי נהיגה מונעת. אותם נרשמים, לפי משרד התחבורה, מנועים להגיע לכיתות ולעבור את הקורס בגלל המצב. לצד זאת מדווחים הבוחנים עצמם על מיעוט של נהגים עבריינים בכיתה אשר מבקשים לעבור את הקורס - בגלל הקורונה. מסיבה זו, כך מבקש משרד התחבורה, יתארכו התקופות שבהן יהנו הנהגים מביטול ההתליה. כלומר- לפי המשרד, "כל מי שהותלה רישיון הנהיגה שבבעלותו החל ב-16 במרץ 2020 ועד 31 במרץ 2020, תיחשב ההתליה כבטלה עד ליום 30 בדצמבר 2021".

 

כלומר - כל הנהגים שנהנים כעת מ"פטור" מהתליה וצריכים לבצע את הקורס במרץ 2021, יוכלו להגיע בפועל לקורס נהיגה מונעת אי שם במהלך 2022.

x