$
משפט

נציב שירות המדינה אישר את הקמת ועדת האיתור לפרקליט המדינה

ארבעה ימים אחרי שהיועמ"ש מנדלבליט הודיע לפרופ' דניאל הרשקוביץ שאין באפשרותו למנוע את גיבוש הצוות, הבוקר ניתן אישור לפתוח בהליך. שר המשפטים ניסנקורן בתגובה: "זו ההחלטה הנכונה והמתבקשת"

טובה צימוקי, ynet 09:2818.10.20

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, אישר הבוקר (יום א') ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להקים את ועדת האיתור לבחירת פרקליט המדינה. האישור ניתן בעקבות שיחות אינטנסיביות שהתנהלו בין השניים בימים האחרונים. לפיכך מעתה ניתן יהיה להתחיל ולמיין מועמדים לתפקיד.

 

 

 

האישור מגיע אחרי עשרה חודשים ללא פרקליט מדינה קבוע. לפני ארבעה ימים הודיע מנדלבליט להרשקוביץ שאין באפשרותו למנוע את הקמת הוועדה, זאת לאחר שהנציב החליט לעכב את פרסום כתב המינוי של ועדת האיתור משום שלמשרד המשפטים אין מנכ"ל קבוע.

  

מימין: שר המשפטים אבי ניסנקורן ונציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ מימין: שר המשפטים אבי ניסנקורן ונציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ צילומים: עמית שאבי, חיים צח

 

בשבוע שעבר החליט הרשקוביץ לעכב את פרסום כתב המינוי של ועדת האיתור בנימוק שלמשרד המשפטים אין מנכ"ל קבוע - ויש לפעול קודם לאישורו בממשלה. כפי שפורסם ב-ynet, ראש הממשלה בנימין נתניהו מונע מזה כמה חודשים את העלאת אישורו של המנכ"ל הקבוע של שאושר על ידי הנציבות, עו"ד שימי בראון.

 

 

אביחי מנדלבליט אביחי מנדלבליט צילום: יאיר שגיא

 

בתגובה אמר שר המשפטים אבי ניסנקורן: "אני מברך על החלטת נציב שירות המדינה להתניע את הליכי האיתור למינוי פרקליט המדינה. זו ההחלטה הנכונה והמתבקשת לטובת אזרחי ישראל ולתפקודה התקין של מערכת אכיפת החוק. אני בטוח שוועדת האיתור תעבוד באופן מקצועי ונטול פניות, ותמליץ על האדם הראוי ביותר לתפקיד".

 

 

x