$
רכב

לקסוס בעקבות אינפיניטי? תצמצם את היצע הדגמים באירופה

לפי דיווחים בתקשורת באירופה, היצרנית היפנית תתמקד בשיווק של רכבי כביש-שטח. ההחלטה עשויה להשפיע גם על שיווק דגמיה בישראל

תומר הדר 19:5315.10.20

לקסוס צפויה לצמצם את היצע דגמי היצרנית באירופה ולהתמקד ברכבי כביש שטח, כך מדווחים אמצעי תקשורת באירופה. לקסוס אינה יצרנית הרכב הראשונה שמבצעת שינויים בהיצע הדגמים המיועדים לשוק האירופי: אינפיניטי, חטיבת היוקרה של יצרנית רכב אחרת - ניסאן - הודיעה על נסיגה משוק הרכב האירופי בשנה שעברה.

 

 

במקרה של לקסוס, היצרנית היפנית אינה מתכוננת לסגת מאירופה, אלא להתמקד באופן יותר מובהק בשיווק של רכבי כביש שטח, מה שיפחית את היצע הדגמים שהיצרנית מציעה באירופה. במסגרת זו צפויה לקסוס להפסיק לשווק באירופה את ה-CT הקטנה, את מכונית המנהלים לקסוס IS וגם את מכונית הספורט לקסוס RC

 

לקסוס IS לקסוס IS

 

 

יש להדגיש כי ייתכן שהחלטתה של לקסוס לצמצם את היקף השיווק של דגמיה באירופה עשויה להשפיע גם על שוק הרכב הישראלי, זאת לנוכח העובדה שהמכוניות המשווקות בישראל הן כאלה שעונות על כללי התקינה האירופית (כלומר מכלול החוקים והתקנות שתקפים לגבי רכב, החל בבטיחות וכלה בזיהום אוויר) או התקינה האמריקאית - או התקינה הקנדית.

 

במידה ולקסוס תפסיק לייצר דגם מסוים בהתאם לכללי התקינה האירופית, בלקסוס ישראל לא יוכלו עוד לשווק את הדגם בישראל - אלא אם יעברו ליבוא של רכבים בתקינה האמריקאית או הקנדית. יש לציין כי מכיוון שארה"ב היא שוק שונה, כמו גם קנדה, אזי מפרטי הרכבים המשווקים בה עשויים להיות שונים הן מבחינת המנועים והן מבחינת רמות הגימור. כך, לפני מספר חודשים הודיעה כלמוביל יבואנית מיצובישי כי בעקבות החלטתה של מיצובישי לסגת מן השוק האירופי תעבור היבואנית לשווק מכוניות מיצובישי בישראל במפרט אמריקאי.

x