$
רכב

יצרני רכבי היוקרה הכבדים נזכרים שהכסף הגדול נמצא באיחוד האמירויות

רולס רויס יוצאת בקמפיין תחת הכותרת "נטול מאמץ בכל מקום", במרכזו רכב השטח המפלצתי והמוגזם מאוד של היצרנית הבריטית - הקאלינן. מדובר ברכב במשקל של מספר טונות שגם עשירי אירופה לא ימהרו לרכוש. לעומת זאת, במפרץ הפרסי מדובר באמצעי תחבורה לגיטימי

תומר הדר 16:3115.10.20

איחוד האמירויות, כך נראה, עולה לכותרות ולא רק בישראל: יצרני הרכב הגדולים שמתמודדים בתקופה זו עם קשיים לא פשוטים בשל משבר הקורונה, מפנים לא מעט משאבים בכיוון לקוחותיהם באיחוד האמירויות, כלומר דובאי, אבו דאבי ושכנותיהן.

 

בניגוד לאירופה, שם המצב הכלכלי גורם ללא מעט לקוחות לחשוב פעמיים האם לרכוש למבורגיני חדשה, באיחוד האמירויות, שם נאכפים חוקי הקורונה ביתר שאת, נכונותם של האולטרא-עשירים לקנות מכוניות לא נפגעה כלל. יתרה מזאת, ללקוחות במפרץ הפרסי יש "יתרון" נוסף מבחינת יצרני הרכב: מדובר בלקוחות שאינם חוששים להשוויץ ברכבים שיש להם, מנקרי עיניים ככל שיהיו. ומכיוון שכך, יצרני הרכב מרשים לעצמם לצאת בלא מעט מהלכים שיווקיים אשר מיועדים ספציפית ללקוחות במפרץ הפרסי.

 

רולס רויס קאלינן רולס רויס קאלינן

 

אחת הדוגמאות הבולטות יותר היא רולס רויס, אשר יוצאת השבוע בקמפיין תחת הכותרת "נטול מאמץ בכל מקום". בראש הקמפיין עומד רכב השטח המפלצתי והמוגזם מאוד של היצרנית הבריטית - הקאלינן. מדובר ברכב כביש שטח במשקל של מספר טונות שגם הבולטים בעשירי אירופה לא ימהרו לרכוש. לעומת זאת, במפרץ הפרסי מדובר באמצעי תחבורה לגיטימי. ועם זאת, כדי להדגיש את היכולות בחרה רולס רויס במדבריות דובאי כדי לצלם את הקאלינן עושה את מה שאף אחד לא יעז לעשות באירופה: קורע לגזרים את הדיונות. בסדרת הצילומים ששחררה רולס רויס ממחישה היצרנית כיצד הקאלינן "לוקח הרפתקנים ובעלי חזון להרפתקאות" - זאת במסגרת מה שרולס רויס מגדירה כ"משלחת מיוחדת אל מעמקי המדבר הערבי".

 

יודגש כי לנוכח כינון היחסים לא יירחק היום בו גם ישראלים יוכלו לשכור רכבים בדובאי ובאבו דאבי, אם כי יתכן שרולס רויס קאלינן לא יוצע לשוכרים הישראלים כל כך מהר.

x