שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

אבנר קז רכש חלק מקבוצת מירוצי אופנועים אמריקאית

קז, שמשפחתו היא מבעלי חברת מאיר, רכש את קבוצת AMERICAN RACING האמריקאית שמתחרה במרוצי MOTOGP; לפי הודעת החברה הוא מחזיק בה עתה יחד עם ישראלי נוסף בשם איתן בוטבול שהקים אותה; סכום העסקה לא נמסר

תומר הדר 10:5415.10.20

איש העסקים אבנר קז, שמשפחתו היא מבעלי חברת מאיר המייבאת לישראל את המותג וולוו, רכש חלק מקבוצת מרוצים אמריקאית - כך עולה מלשון הודעה שפרסמה הקבוצה AMERICAN RACING. מחיר העסקה לא פורסם.

 

 

מאיר קז הקים את חברת מאיר, יבואנית וולוו בשנת 1967. בשנת 1976 עבר ניהול החברה לידי ישראל קז ויעקב שחר, שרכש מחצית ממניותיה בשנות השבעים. אבנר, בנו של ישראל קז, כיהן במספר תפקידים בקבוצה.

מרוצי אמריקן רייסינג מרוצי אמריקן רייסינג צילום: AMERICAN RACING

 

לפי הודעה שפרסמה קבוצת המרוצים אשר מתחרה במרוצי MOTOGP - החברה נמצאת עתה בבעלות הישראלים אבנר קז ואיתן בוטבול. האחרון, איש נדל"ן מאזור לוס אנג'לס, הקים את החברה. בפועל, כך נודע ל"כלכליסט", רכש קז חלק מקבוצת המרוצים עוד בתחילת השנה, אך עד כה הדבר לא פורסם, בין היתר לאור העובדה שקז עצמו לא יכל להגיע אל מתקני הקבוצה בארה"ב בגלל הקורונה.

 

החברה מחזיקה כיום בשני רוכבים מקצועיים. בראיון שהעניק בוטבול לפני כשנה לתקשורת האמריקאית ציין: "אני רוכב על אופנועים מאז גיל 14, זוהי התשוקה שלי. התחריתי במשך שנים וטסתי למירוצים באירופה".

x