$
רכב

בעקבות העומס: משרד התחבורה מחפש פנסיונרים של ענף הרכב

המשרד פרסם כי הוא מחפש אזרחים ותיקים כדי שיסייעו במבחנים מעשיים למבקשי רישיון לניהול במקצועות הרכב; התפקיד כולל סיוע בביצוע בחינות וערעורים על תוצאותיהן; ענף הרכב סובל בשנים האחרונות ממחסור משמעותי בידיים עובדות, ובפרט של עובדים צעירים

תומר הדר 09:3115.10.20

משרד הבריאות, שקרא לאחרונה להחזרת רופאים ותיקים מפנסיה לצורך המלחמה בקורונה, לא לבד: גם במשרד התחבורה נערכים בימים אלה לגיוס של את ותיקי ענף הרכב כדי לסייע לדור הצעיר שנמצא תחת עומס כבד בעקבות השינויים שעוברים על הענף.

 

הודעת משרד התחבורה

 

 

 

המשרד פרסם כי הוא  מחפש אזרחים ותיקים שיבצעו מבחנים מעשיים למבקשי רישיון לניהול מקצועי במקצועות הרכב. בנוסף כולל התפקיד גם ביצוע של מבחנים עיוניים בעל פה, סיוע בערעורים על תוצאות בחינות ודיווח תוצאות בחינות. המועמדים נדרשים להיות בעלי השכלה תיכונית, כתב הסמכה במכונאות רכב או רישיון לניהול מקצועי בסיווג אוטו-טק. כן נדרש ניסיון מוכח בניהול מוסך במשך חמש שנים לפחות או כבוחן מקצועי במשרד התחבורה במשך חמש שנים.

 

יצוין כי בשנים האחרונות סובל ענף הרכב הישראלי ממחסור משמעותי בידיים עובדות ובעיקר במחסור בצעירים אשר יפנו לעבודה במוסכים. גורמים רבים בענף הרכב הישראלי ובראשם איגוד המוסכים מתריעים זה שנים כי ההתקדמות הטכנולוגית שחלה בשנים האחרונות בכלי רכב, שרוב מערכותיהם ממוחשבות והעובדה שענף הרכב העולמי נמצא בעיצומו של מעבר לרכבים חשמליים, אינה עומדת בקנה מידה אחד עם תדמיתו של ענף המוסכים בישראל כענף שהעיסוק בו עדיין נחשב כ"עבודה שחורה" שאינה מושכת צעירים.

 

 

מוסך (צילום ארכיון) מוסך (צילום ארכיון) צילום: תומי הרפז

x