$
רכב

בדרך: הקלות ליבואני חלקי חילוף לרכב

על פי טיוטת תיקון לחוק רישוי רכב, בעלי רכבי אספנות יהיו פטורים מהדרישה להציג אישורי יבוא המוכיחים כי החלק החלופי עומד בתקני משרד התחבורה; עוד תיקון מיטיב עם מי שיערכו בישראל ניסויים למשל ברכב אוטונומי

תומר הדר 16:4414.10.20

משרד התחבורה נערך להענקת הקלות ליבואני חלקי חילוף לרכב אשר מיועדות להקל על היבוא ולמנוע קשיים בירוקרטיים, כך עולה מטיוטת תיקון לחוק רישוי רכב, שהמסדיר את כל היבטי הענף, החל בשיווק רכב וכלה בשיווק ויבוא של חלקי חילוף.

 

 

 

עיקרי הטיוטה עוסקים כאמור בנושא יבוא חלקי חילוף וכוללים מספר הקלות ליבואנים. כך לדוגמה עולה מן הטיוטה כי בעל רישיון יצור או סחר במוצרי תעבורה יהיה פטור מהחובה להוכיח כי היבואן הוא תאגיד. עוד שינוי אשר פועל לטובת בעלי רכבי אספנות קובע כי במידה שייבאו חלקים עבור מכוניתם העתיקה, הם יהיו פטורים מהדרישה להציג את אישורי היבוא המוכיחים כי החלק עומד בתקני משרד התחבורה - מה שעד כה הקשה לא מעט על בעלי רכבי אספנות לנוכח העובדה שבחלק גדול מן המקרים מדובר בחלקי חילוף מיוחדים ונדירים, שחלקם עשויים להיות אפילו בני עשרות שנים.

 

התיקון מיטיב גם עם מי שיערכו בישראל ניסויים, למשל ברכב אוטונומי או בפיתוחים טכנולוגיים - וקובע כי חלקים אשר מיובאים לישראל לצורך עבודות מחקר ופיתוח שונות לא יהיו חייבים לעמוד בתנאי קבלת הרישיון, אם היבואן יכול להוכיח כי עם תום הניסוי הם ייוצאו לחוץ לארץ.

 

רכב אספנות רכב אספנות צילום: רועי צוקרמן

 

x