רכב

הכל נשאר במשפחה: יו"ר יונדאי הבא יירש את מקומו של אביו

צ'אנג אוי-סון, בנו של צ'אנג מונג-קו, יושב ראש יונדאי מוטור, מונה לתפקיד יושב הראש החדש של יצרנית הרכב הקוריאנית; הוא נכדו של צ'אנג גיו-יאנג, שהקים בשנת 1946 חברת בנייה שלימים התרחבה והפכה לתאגיד יונדאי. בפרסומים בעיתונות הקוריאנית הוערך שוויו של צ'אנג אוי-סון במעל לשלושה מיליארד וון - כמיליארד שקל

תומר הדר 11:0414.10.20

צ'אנג אוי-סון, בנו של צ'אנג מונג-קו, יושב ראש יונדאי מוטור, מונה לתפקיד יושב הראש החדש של יצרנית הרכב הקוריאנית, כך מודיעה יונדאי.

 

בפרסומים בעיתונות הקוריאנית הוערך שוויו של צ'אנג אוי-סון במעל לשלושה מיליארד וון (כמיליארד שקל). צ'אנג אוי-סון הוא נכדו של צ'אנג גיו-יאנג, שהקים בשנת 1946 חברת בנייה שלימים התרחבה והפכה לתאגיד יונדאי העוסק כיום בספנות, יצור רכב ופיננסים.

 

 

יו"ר יונדאי החדש, צ'אנג אוי-סון יו"ר יונדאי החדש, צ'אנג אוי-סון צילום: רויטרס

 

מעילות ומאבקי כוח במשפחה החזקה בקוריאה

 

כיום בני המשפחה, צאצאיו של ששת ילדיו של המייסד, עומדים בראש רוב החטיבות האסטרטגיות של יונדאי - אך לסדר הקיים הזה בחטיבותיה השונות של יונדאי קדמה מלחמת אחים, שבמסגרתה נאבקו צאצאי אחת המשפחות החזקות ביותר בקוריאה על הזכות לשלוט בתאגיד הרכב. בסופו של דבר במלחמה הזו ניצח צ'אנג מונג-קו, אביו של יושב הראש החדש, שהפריד את פעילותה של יונדאי מוטור (החולשת גם על קיה) מיתר פעילות תאגיד יונדאי בעשור הקודם. עם זאת, מונג-קו עצמו ניצב בלב פרשייה שזעזעה את תעשיית הרכב הקוריאנית, לאחר שבשנת 2006 הואשם במרמה והפרת אמונים, בגינה נידון לשלוש שנות מאסר - עונש שבסופו של דבר לא יצא אל הפועל.

 

יו"ר יונדאי הפורש צ'אנג מונג-קו יו"ר יונדאי הפורש צ'אנג מונג-קו צילום: רויטרס

 

עד כה כיהן הבן (49) בתפקיד סגן יושב הראש של יונדאי. בין היתר נחשב אוי-סון צ'אנ לאחראי על הטמעת קיה לתוך תאגיד יונדאי. בהצהרת יונדאי לתקשורת ציין צ'אנג כי "מטרתנו חייבת להיות ממוקדת. הצעד הראשון בדך לשביעות רצון הלקוחות הוא לאפשר להם להתמקד בחייהם, באמצעות הבטחת איכות מושלמת של מוצרינו והשירות שאנו מעניקים. עתידנו טמון ברובוטיקה, תחבורה אווירית באמצעות מכוניות מעופפות, ערים חכמות וחידושים נוספים".
x