$
רכב

בלעדי לכלכליסט

עיריית ת"א דוחה את חובת אספקת הקסדות בקורקינט השיתופי ל-15 בנובמבר

מועד חבישת קסדה לקורקינטים כחלק מהמגבלות שהשיתה העירייה על הרוכבים, היה אמור להכנס לתוקף ממחר ונדחה בחודש. מכסת הקורקינטים שיחוייבו בקסדה הוכפל ל-1,000 מתוך 7,000 כלים שפועלים בעיר

תומר הדר 09:2914.10.20

עיריית תל אביב דוחה את חובת אספקת הקסדות לקורקינט השיתופי, שהייתה אמורה להיכנס לתוקף מחר, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

כזכור, לפני כשנה קבעה עיריית תל אביב שורה של מגבלות על רוכבי הקורקינט השיתופי, כולל הגבלה על מהירות הנסיעה של הקורקינט באזורים מסוימים, כדוגמת נמל תל אביב, הגבלה על חניה למקומות מסומנים וגם חובה על אספקת קסדה לרוכבים.

קורקינט חשמלי בתל אביב קורקינט חשמלי בתל אביב צילום: יובל חן

 

במקור היו הרוכבים אמורים להצטייד בקסדות, המסופקות על ידי מפעילי הקורקינט, כבר ביוני - אך מיוני ועם ההתמודדות עם הקורונה עברו התקנות שינויים תכופים. כך, כפי שנחשף ב"כלכליסט" אחד המתווים שנבחר במקור ליישום ב-15 לאוקטובר (כלומר מחר) היה פריסה של מספר מצומצם של קסדות בצמוד לקורקינטים

 

ואולם, כאמור, כעת שוב משתנות התקנות. הפעם על הפרק גם דחייה של מועד חובת אספקת הקסדה - וגם הגדלה של מספר הקסדות. כך, מועד הישום החדש של חובת אספקת הקסדות הוא כעת ה-15 בנובמבר. לצד זאת ב-1 בנובמבר יחויבו שלושת מפעילי הקורקינט השיתופי אשר פועלים בתל אביב - בירד, ליים ו - WIND להציג בפני נציגי עיריית תל אביב פתרון טכנולוגי אשר "יוודע" כי קסדה אכן נמסרה לידי הרוכב וגם נחבשה על ראשו.

 

בניגוד למתווה הקודם שקבע כי בשלב ראשון יחויבו 500 קורקינטים (מתוך כ-7,000 ברחבי תל אביב) בקסדה צמודה - כעת מדובר באלף קורקינטים. מעבר לכך, לפי עיקרי תכנית עיריית תל אביב כבר ב-1 בינואר 2021 יחויבו כל הקורקינטים אשר מוצבים בתל אביב בקסדה צמודה.

x