$
משפט

פרסום ראשון

לראשונה: טקס הסמכת עורכי הדין החדשים ייערך בשבוע הבא בזום

לאור משבר הקורונה והמגבלות לא ניתן לבצע את הטקס המסורתי בבנייני האומה בירושלים עם מאות משתתפים; תעודות החברות ישלחו באמצעות הדואר או באמצעות שליח. ראש הלשכה: "למרות הסגר ועל מנת לכבד את המוסמכים החדשים הוריתי לקיים את הטקס בשידור ישיר באמצעות דף הפייסבוק"

לראשונה בתולדות לשכת עורכי הדין ובשל מגפת הקורונה, טקס הענקת תעודות למוסמכים החדשים שעברו את מבחן הלשכה בסוף אוגוסט האחרון ייערך בזום באופן וירטואלי. הטקס ייערך בבית לשכת עורכי הדין ביום רביעי הבא – כך נודע לכלכליסט.

 

כלכליסט פרסם לראשונה באמצע ספטמבר כי 2 מתוך 3 נבחנים בבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין שנערכה בסוף אוגוסט נכשלו. כלומר, 66 אחוז מהנבחנים נכשלו ורק 34 אחוז עברו את הבחינה ויזכו להשתתף בטקס הווירטואלי לקבלת רישיון עריכת הדין שלהם. לבחינה ניגשו 2,835 מתמחים ומתמחות.

 

 

טקס הסמכת עורכי דין בתקופת שגרה טקס הסמכת עורכי דין בתקופת שגרה צילום: גיא אסיאג

 

הלשכה נאלצה לאשר באמצעות המועצה הארצית את המתווה החדש והחלופי לקבלת תעודות חבר לעורכי הדין החדשים המצטרפים ללשכת עורכי הדין ולכ-70 אלף עורכי הדין בישראל. זאת מאחר ובשל משבר הקורונה, ההנחיות הקיימות והסגר לא ניתן לבצע את הטקס. בימים רגילים זהו טקס רב משתתפים שנערך בשנים קודמות בבנייני האומה בירושלים עם בכירי עולם המשפט. הטקס הוירטואלי במתכונת החדשה יתקיים, בין היתר, במעמד יו"ר הלשכה, יו"ר ועדת התמחות, יו"ר הוועדים המחוזיים ועוד. הטקס ישודר באמצעות האינטרנט באתר הלשכה בפייסבוק. במקביל, תעודות החברות ישלחו באמצעות הדואר או באמצעות שליח ותינתן למוסמכים האפשרות לקבל את התעודות במחוזות בהתאם להנחיות והמגבלות. הלשכה תשלח הודעה למוסמכים שתאפשר להם להתחיל לעבוד במקצוע מיד לאחר הטקס.

 

ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי צילום: מוטי קמחי

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי מסר בתגובה: "מאז פרוץ משבר הקורונה עושה לשכת עורכי הדין מאמץ רב להמשיך את הפעילות כסדרה ולהעניק לציבור עורכות ועורכי הדין את מלוא השירותים האפשריים. למרות הקשיים והסגר בו אנו נמצאים, ועל מנת לכבד את המוסמכים החדשים לקראת הצטרפותם הרשמית למשפחת עורכי הדין, הוריתי לקיים את טקס הענקת התעודות בשידור ישיר באמצעות דף הפייסבוק ואתר הלשכה. אני מאחל למוסמכים השתלבות קלה ומהירה במקצוע על אף המשבר הקשה שמשבש את חיי השגרה של כולנו".

x