$
משפט

פרסום ראשון

פגרת סוכות בבתי המשפט תוארך ל-15 באוקטובר

מרבית הדיונים יידחו ללא צורך בהחלטה שיפוטית. זאת למעט נושאים שיוחלט עליהם מחר כי ידונו בהם ורק בהם יתקיימו דיונים. כמו כן, המזכירויות בתי משפט ובבתי הדין לעבודה יפעלו במתכונת מצומצמת ותתקיים קבלת קהל בין 9 בבוקר ל-12 בצהריים בענייניים ספציפים

לידיעת המתדיינים בבתי משפט ועורכי דינם. לכלכליסט נודע כי פגרת הסוכות תוארך עד ל-15 באוקטובר, יום חמישי הבא, ולא תסתיים עם צאת חג סוכות, ב-10 באוקטובר.

 

במקביל יתוקנו תקנות בתי המשפט (מזכירות בבתי משפט ובבתי הדין לעבודה) ויקבע כי המזכירויות בבתי משפט ובבתי הדין לעבודה יפעלו במתכונת מצומצמת ותתקיים קבלת קהל בין 9 בבוקר ל-12 בצהרים בענייניים ספציפים. שר המשפטים אבי ניסנקורן חתם על התקנות בעניין.

 

המשמעות של הארכת הפגרה הינה בין השאר כי תקופה זו לא נחשבת במניין הימים להגשת כתבי בית דין . כמו כן מרבית הדיונים ידחו ללא צורך בהחלטה שיפוטית. זאת למעט נושאים שיוחלט עליהם מחר כי ידונו בהם ורק בהם יתקיימו דיונים.

 

אבי ניסנקורן שר המשפטים אבי ניסנקורן שר המשפטים צילום: משרד המשפטים

 

עם סיום הפגרה שהוארכה, בתי המשפט ובתי הדין לעבודה יפעלו במתכונת שקדמה להחמרת המגבלות: ישמעו כל סוגי ההליכים, בכפוף למגבלות שיחולו ותוך שמירה על בריאות הציבור. צדדים אשר נמנע מהם להתייצב לדיון נוכח המגבלות, יוכלו לפנות ולבקש את דחיית מועד הדיון בעניינם ובתי המשפט ישקלו כל מקרה לגופו.

 

מדובר שר המשפטים נמסר כי לשם התאמת מתכונת פעילות בתי המשפט ובתי הדין לעבודה למגבלות נגיף הקורונה, הורה היום (ג׳) שר המשפטים, אבי ניסנקורן, על תיקון תקנות בתי המשפט (פגרות), ועל תיקון תקנות בית הדין לעבודה (פגרות) באופן שבו תוארך פגרת הסוכות עד ליום 15.10.20. זאת, על דעת נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, ובתאום עם מנהל בתי המשפט, השופט ד"ר יגאל מרזל.

x