$
משפט

אורני פטרושקה עתר לבג"ץ לביטול ההגבלות על הפגנות

בעתירה שהוגשה על ידי פטרושקה ומספר אנשי הייטק ומרצים מתבקש בג"ץ לבטל את התיקון לחוק הקורונה: "תיקון לא חוקתי הפוגע בזכות המחאה"

צבי זרחיה 17:1406.10.20

קבוצת אנשי הייטק ומרצים למשפט חוקתי, הכוללת בין היתר את אורני פטרושקה, יוסי שוסטמן, מיקי מור ודן אורן, עתרו היום (ג') לבג"צ, באמצעות עו"ד גלעד ברנע. בעתירה דורשים העותרים לבטל את התיקון לחוק הקורונה המטיל מגבלות על הפגנות מאחר שמדובר ב"תיקון שאיננו חוקתי ופוגע בזכות המחאה".

 

 

 

בנוסף, כסעד מיידי עד שבג"צ יפסוק בעניין, דורשים העותרים צו ביניים שיקבע כי המשטרה איננה יכולה להטיל קנסות מנהליים על מפגינים ומתפללים, כך שיתאפשר גם לאלה וגם לאלה להתרחק מעבר ל-1,000 מטרים מביתם, והם לא יצטרכו להפגין ולהתפלל בקפסולות. 

אורני פטרושקה, אחד העותרים אורני פטרושקה, אחד העותרים צילום: צביקה טישלר

 

בעתירה דורשים העותרים, באופן עקרוני, לבטל את החוק שהעניק לממשלה את הסמכות לקבוע הגבלות (חוק ההסמכה) ואת התקנות שאושרו מכוחו לאיסור התקהלויות והפגנות.

 

בעתירה טוענים העותרים כי רה"מ נתניהו עומד מאחורי היוזמה להגבלת ההפגנות וזאת אף שהוא מצוי "בניגוד עניינים אישי חמור ופועל ממניעים זרים", כאשר הוא "רוצה הלכה למעשה למנוע את קיום ההפגנות המתקיימות זה שבועות ארוכים נגדו מול מעונו הרשמי". לפי העותרים, מטרתו של נתניהו היא "להציג את המפגינים כמפיצי מחלות העוסקים בהדבקה המונית ובחתירה תחת האינטרס הלאומי".

x