$
רכב

נקמה מתוקה: מנכ"ל פולקסווגן המודח מצטרף לחברה של בנו של האיש שהדיח אותו

מתיאס מולר מונה ליו"ר פייך אוטומוטיב - יצרנית רכב חשמלי שהקים טוני פייך, בנו של פרדיננד פייך שהדיח אותו מכס המנכ"ל לפני שנתיים ונחשב לאחד הבכירים בתעשיית הרכב הגרמנית

תומר הדר 19:3805.10.20

מתיאס מולר, מנכ"ל פולקסווגן שהודח לפני יותר שנתיים חוזר לענף הרכב, הפעם לתפקיד בחברה שהקים בנו של מי שאחראי להדחתו.

 

 

מולר מונה לתפקיד יו"ר פייך אוטומוטיב, יצרנית רכב חשמלי שהקים טוני פייך, בנו של פרדיננד פייך שנחשב לאחד האנשים החזקים ביותר בתעשיית הרכב הגרמנית בפרט והעולמית בכלל.

 

מתיאס מולר. ארכיון מתיאס מולר. ארכיון צילום: גטי אימג'ס

 

 

משפחת פייך, השולטת ביותר ממחצית מניות קונצרן פולקסווגן ביחד עם משפחת פורשה, מורכבת למעשה מצאצאים של אנטון פייך, גרמני שהיה מקורב למפלגה הנאצית ו"זכה" לנהל את מפעלי פולקסווגן במהלך מלחמת העולם השנייה. מכיוון שהכול נשאר במשפחה, אותו אנטון פייך נישא ללואיז פורשה, שאביה היה פרדיננד פורשה, ממציא החיפושית וגם מתכנן מכונית הספורט הנושאת עד היום את שמו. פרדיננד פייך, אביו של טוני פייך הוא למעשה בנם של לואיז פורשה ואנטון פייך. ואותו פרדיננד פייך נמנה על האחראים לפיטוריו של מולר.

 

על פי הודעתה הרשמית של פייך אוטומטיב השוכנת בשוויץ, החברה שעתידה להשיק מכונית ספורט חשמלית דו-מושבית ממנה את מולר לתפקיד יושב הראש. אך יותר מכך, פייך אוטומטיב מודיעה גם על מינויו של אנדראס הנקה, גם לשעבר בכיר בפורשה - יצרנית שקשריה לפולקסווגן בקשרים חזקים במיוחד לנוכח מבנה הבעלות של המשפחות פורשה ופייך. בהצהרה קצרה לתקשורת ציין טוני פייך: "מולר הוא מוביל בתעשייה ואנו אסירי תודה על הזכות שנפלה בידינו".

x