$
רכב

פולקסווגן חושפת את רכב הכביש שטח החשמלי הראשון שלה

יצרנית הרכב הגרמנית הציגה הלילה את ה-ID 4, שמצטרף ל-3 ID - המשפחתית החשמלית הראשונה שהציגה בשנה שעברה. הדגם החדש הוא רכב כביש שטח בינוני בגודלו, שאורכו 4.58 מטרים; הסוללה, בקיבולת 77 קילוואט, ממוקמת מתחת לתא הנוסעים ומאפשרת טווח נסיעה תיאורטי מרשים של 520 קילומטר

תומר הדר 08:2724.09.20

פולקסווגן הגרמנית חשפה הלילה את ID 4 - רכב הכביש שטח החשמלי הראשון של היצרנית. ה-4 ID מצטרף ל-3 ID, המכונית החשמלית המשפחתית הראשונה שפולקסווגן הציגה בשנה שעברה (והרכב החשמלי הראשון שפולקסווגן מציגה ביצור סדרתי).

 

החלטתה של פולקסווגן להציג רכב כביש שטח חשמלי דווקא אחרי המכונית המשפחתית החשמלית עשויה להיראות תמוהה, בהתחשב בעובדה שרוב השוק העולמי דורש בראש ובראשונה רכבי כביש שטח, אך עם זאת, פולקסווגן גולף המשפחתית עדיין נחשבת לדגם רב-מכר בקונצרן פולקסווגן.

 

פולקסווגן ID 4 פולקסווגן ID 4

 

לפי נתוני פולקסווגן, ה-4 ID הוא רכב כביש שטח בינוני בגודלו שאורכו 4.58 מטרים. הסוללה, בקיבולת 77 קילוואט, ממוקמת תחת תא הנוסעים, כדי לא לפגוע ביכולת העמסת המטען - ומאפשרת טווח נסיעה תאורטי מרשים של 520 קילומטר. המנוע החשמלי המותקן תחת הסרן האחורי מפיק 204 כוחות סוס המאפשרים ל-4 ID לזנק ל-100 קילומטר לשעה תוך 8.5 שניות, ועד מהירות מרבית של 160 קמ"ש.

 

ID 4 ID 4

 

היצע הטעינה של ה-4 ID כולל טעינה איטית רגילה באמצעות עמדת AC, אשר אורכת מספר שעות, אך חשוב מכך: לפי פולקסווגן, ניתן להטעין את 4 ID בעמדת טעינה מהירה תוך כחצי שעה, מה שיאפשר טווח נסיעה של כ-320 קילומטר. בפולקסווגן מדגישים כי למרות שמדובר ברכב חשמלי, רמת השימושיות של ה-4 ID לא נפגעה - כלומר, עדיין מדובר ברכב שמסוגל לגרור מטענים, וגם לבצע את מה שפולקסווגן מכנה "נסיעות שטח קלות".

x