$
רכב

דיווחים: פולקסווגן נערכת לרכישת 15% מחברת ההשכרה SIXT

לפי דיווחים בגרמניה, יצרנית הרכב צפויה להשתמש ב-SIXT כזרוע ביצועית שתתמקד בעיקר בשירותי שיתוף רכב. סיקסט הוקמה ב-1912 ופועלת ביותר מ-100 מדינות, כאשר רק בישראל אושר לזכיין המקומי לשנות את השם - לשלמה סיקסט

תומר הדר 14:3318.09.20

פולקסווגן העולמית נערכת לרכישת 15% ממניות חברת ההשכרה הגרמנית SIXT - כך מדווחים אמצעי תקשורת בגרמניה. לפי הדיווחים, פולקסווגן צפויה להשתמש ב-SIXT כזרוע ביצועית של היצרנית שתתמקד בעיקר בשירותי שיתוף רכב. פולקסווגן עצמה נמצאת בעיצומו של מהלך ארגוני נרחב המיועד לאפשר לחברה לשרוד את תקופת הקורונה. השבוע נפוצו דיווחים לפיהם פולקסווגן מתעדת למכור את בוגאטי ולהישאר עם יצרנית אחת של מכוניות על אקזוטיות: למבורגיני.

 

 

סיקסט עצמה נחשבת לאחת מחברות ההשכרה האירופיות הגדולות בעולם. סיקסט, שהוקמה על ידי משפחת סיקסט ב-1912 פעילה כיום במעל 100 מדינות ברחבי העולם, כאשר המדינה היחידה בעולם שבה SIXT הגרמנית הרשתה לזכיין המקומי לשנות את שם החברה היא ישראל - בה פועלת חברת הליסינג וההשכרה "שלמה סיקסט".

 

מפעל פולקסווגן בגרמניה מפעל פולקסווגן בגרמניה צילום: בלומברג

 

 

שיתוף פעולה כזה בין פולקסווגן ובין SIXT עשוי להשפיע גם על שוק הרכב הישראלי, אם כי לא במובן הברור מאליו של הטיית תמהיל המכוניות לטובת פולקסווגן, אלא דווקא במישור הטכנולוגי: פולקסווגן כבר "סימנה" את ישראל כמדינה שבה תערוך ניסויים במכוניות אוטונומיות. אלא שניסויים אלה צפויים להתקיים רק ב-2022, ולפי גורמים המקורבים לעיריית תל אביב, יתכן שבעקבות הקורונה מועד תחילת הניסויים עשוי להידחות. מכיוון שכך, ולנוכח העובדה שיצרני הרכב כבר אינם משליכים את כל יהבם על תחום הרכב האוטונומי, משקיעים היצרנים במה שניתן להגדיר כמטרות יותר בנות ביצוע, כלומר שיתופי רכב.

 

החלטתה של פולקסווגן לחבור ל-SIXT, אם וכאשר זו תצא לפועל אינה מפתיעה: במהלך השנים האחרונות חוו חברות השכרת הרכב המסורתיות ירידה בהיקפי פעילותן בגלל רמת הזמינות הגבוהה של שירותי שיתוף רכב כדוגמת UBER, שנגסו בפעילות חברות ההשכרה הגדולות, כאשר אחת הדוגמאות הבולטות היא חברת הרץ ארה"ב. תקופת הקורונה פגעה בחברות השכרת הרכב אף יותר, בין היתר לאור העובדה שהיקפי התיירות העולמית ירדו ועמם גם היקפי השכרות הרכב.
x