$
רכב

יונדאי מציגה את טוסון החדש, יגיע לישראל בשנה הבאה

ההיצע יכלול מנועי טורבו בנפח 1.6 ליטרים, שחלקם משודכים למערכות היברידיות "קלות" ולצידם גם מנוע טורבו דיזל בודד המפיק 136 כוחות סוס

תומר הדר 17:0415.09.20

יונדאי העולמית חשפה היום (ג') את טוסון החדש. טוסון נחשב לדגם רב מכר עבור כלמוביל, יבואנית יונדאי בישראל, וצפוי להגיע ארצה בשנה הבאה.

 

על פי נתוני יונדאי, הטוסון משתרע על אורך של 4.5 מטרים (ארוך מהדור היוצא ב-2 ס"מ) ורוחב של 1.86 מטרים (כ-1.5 ס"מ יותר מטוסון היוצא). שלא במפתיע, ולנוכח תחרות באירופה מצד מתחרים כדוגמת פיג'ו 3008, יונדאי בחרה בעיצוב מוחצן במיוחד עבור הטוסון.

 

 

טוסון החדש טוסון החדש

 

היצע המנועים הראשוני שיונדאי חושפת כולל מנועי טורבו בנפח 1.6 ליטרים, שחלקם משודכים למערכות מיילד הייבריד, כלומר מערכות היברידיות "קלות" אשר עושות שימוש במערכת לאגירת אנרגיית בלימה - בהספקים של 150 ו-180 כוחות סוס - ולצידם גם מנוע טורבו דיזל בודד המפיק 136 כוחות סוס.

 

המנועים עצמם משודכים במרבית הגרסאות לתיבת הילוכים אוטומטית כפולת מצמדים. לפי יונדאי, רשימת האבזור הבטיחותי מקקיפה במיוחד וכוללת מלבד המערכות ה"רגילות", כלומר בקרת שיוט אקטיבית ובלימה אקטיבית, גם התראה בעת נסיעה לאחור, התראה על הימצא נוסעים ברכב עם עזיבת הרכב, בקרת מהירות חכמה אשר מתאימה את מהירות הרכב למידע המופיע על תמרורים וגם מערכת בקרת עירנות נהג.

 

x