$
משפט

פרקליטי אלוביץ' דורשים תיעוד החקירות בענייני חפץ, פילבר ואילן ישועה

הבסיס המשפטי לדרישת החומרים הוא הגדרתם בידי הסניגורים כ"חומר חקירה" ולא "תרשומת פנימית" שאין חובה למסור: "די בנגיעה עקיפה ואף מסופקת כדי להפוך חומר ל'חומר חקירה'". בקשות אלה מסייעות גם לנתניהו, החשוד המרכזי בתיק 4000, במיוחד לקמפיין שלו נגד לגיטימיות תרגילי החקירה שהופעלו בידי רשויות האכיפה

משה גורלי 12:4813.09.20

פרקליטי הזוג שאול ואיריס אלוביץ', ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, מרחיבים את דרישותיהם לקבלת חומרי חקירה. בבקשה שהגישו הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים הם לא מסתפקים בחשיפת המפגש שבו לחצה חוקרת המשטרה על אור אלוביץ' שישכנע את אביו שאול להיפטר מסניגורו חן. עכשיו הם מבקשים חומרים שקדמו להפיכתם של ניר חפץ ושלמה פילבר לעדי מדינה, וחומרים שנוגעים לעניינו של אילן ישועה, אז מנכ"ל וואלה!, מעדי התביעה המרכזיים בתיק 4000. כמובן שבקשות אלה מסייעות גם לראש הממשלה נתניהו, החשוד המרכזי בתיק, במיוחד לקמפיין שלו נגד לגיטימיות תרגילי החקירה שהופעלו בידי רשויות האכיפה.

 

 

 

הבסיס המשפטי לדרישת החומרים הוא הגדרתם בידי הסניגורים כ"חומר חקירה" שחובה למסור להגנה ולא כ"תרשומות פנימיות" שאין חובה למסור. "די בנגיעה עקיפה ואף מסופקת כדי להפוך חומר ל'חומר חקירה'", טוענים הסניגורים לפרשנות מרחיבה ביותר של החוק.

 

שאול אלוביץ ועו"ד מיכל רוזן עוזר בכניסה לבית המשפט (ארכיון) שאול אלוביץ ועו"ד מיכל רוזן עוזר בכניסה לבית המשפט (ארכיון) צילום: שלו שלום

 

בעניין חפץ, מבקשים הסניגורים תיעוד מלא של תרגיל הפגשתו עם ה"מקורבת" ששימש כעוגן מרכזי בלחץ שהופעל עליו; בעניין פילבר, מתבקשים הסניגורים מסמכים המופיעים בחומר החקירה תחת הכותרת "עדכונים והנחיות לגבי ניהול משא ומתן עם פילבר", וכן מסמך שהוגדר "אישור הלנה לעצור בתא מעצר שלמה פילבר". לטענתם, "לא מדובר בעניין טכני או פורמלי, כי אם מדובר במסמך שקשור לתרגיל חקירה פסול של הכבדה על העד". לגבי ישועה מתבקשת הסרת הערפל בשאלות הנוגעות למעמדו כעד תביעה בלבד ולא כעד מדינה, כלומר שותף מלא לביצוע העבירות שמפליל את שותפיו תמורת מחיקת האישום נגדו.

x