$
משפט

צו הקפאת הליכים לקבוצת אלדד פרי; ביהמ"ש מינה לה שני נאמנים

שופטת ביהמ"ש המחוזי מרכז, עירית וינברגר נוטוביץ, מינתה את הנאמנים עו"ד אהוד גינדס ועו"ד גונן קסטנבאום; הצו הוא ל-60 יום; לטענת הנושה "גמי וחיים" לקבוצה חובות של כ-520 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי מרכז הוציא היום (ה') צו הקפאת הליכים לקבוצת אלדד פרי, המסובכת בחובות, ל-60 יום ומינה לה שני נאמנים: עו"ד אהוד גינדס ועו"ד גונן קסטנבאום. 

  

 

 

השופטת עירית וינברגר נוטוביץ הסמיכה את הנאמנים להפעיל החברה בתקופת הקפאת ההליכים וכן אישרה להם ליטול אשראי מאת הנושה חברת "גמי וחיים" עד לסך של 3 מיליון שקל לתקופת הקפאת ההליכים.

 

לטענת "גמי וחיים", קבוצת אלדד פרי חובות בסך של כ-520 מיליון שקל. לטענתה, החברה הלוותה לקבוצה בשנה האחרונה "על סמך מצגי שווא, למעלה מ-218 מיליון שקל", וכן לקבוצה חובות בסך כ-300 מיליון שקל לנושים אחרים. יודגש כי בית המשפט הוציא צו להפעלת החברה.  

במרכז: אלדד פרי מגיע לדיון היום במרכז: אלדד פרי מגיע לדיון היום צילום: יובל חן

 

 

ההחלטה ניתנה לאחר שבצהריים הסתיים דיון באשר לעתידה של החברה אלדד פרי. בשל סכנת הקורונה, חלק מהמשתתפים טענו, ואז יצאו מהאולם כדי לשמור על כמות מותרת של אנשים.

 

כלכליסט חשף כי אתמול בשעות הלילה אלדד פרי הסכים להליך הבראה לקבוצה לצורך המשך פעילותה ומינוי נאמן לקבוצה בעל אוריינטציה של הבראה בנדל"ן. זאת במסגרת הקפאת הליכים.

 

הפסיקה התקבלה לאחר שפרי, המיוצג על ידי ד"ר שלמה נס ועו"ד שי גליקמן ממשרד דורון טיקוצקי קנטור גוטמן נס ועמית גרוס ושות', הגיע להסכמות עם חברת "גמי וחיים", שהגישה הבקשה למינוי נאמן באמצעות עו"ד רונן נאוי ועו"ד יריב שי ישינובסקי. 

x