$
תיירות

לידיעת התיירים הישראלים: אפשר לנסוע ליוון, בכפוף לבדיקת קורונה

ההחלטה תיכנס לתוקף החל מהשבוע הבא. הכניסה ליוון מותנית בהצגת בדיקת קורונה שנערכה עד 72 שעות טרום נחיתה. אשכנזי: "הוכחה לברית החזקה בין המדינות"

תומר הדר 15:0207.09.20

יוון, אחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב ישראלים צפויה לשוב למפת ההעדפות של התייר הישראלי, וככל הנראה במהרה. עד כה אפשרה יוון כניסה של תיירים מישראל וזאת בכפוף למכסה של 600 תיירים, מכסה שלאחר מכן תפחה ל- 1200 תיירים. עד כה הותרה כניסת ישראלים למספר מצומצם של יעדים ביוון כגון אתונה, סלוניקי וכרתים - ואולם החל מה-15 בספטמבר, כלומר בעוד שבוע, יוכלו ישראלים להיכנס ליוון ללא מגבלת כמות וללא מגבלת מיקום.  

 

מיקונוס, יוון מיקונוס, יוון צילום: שאטרסטוק

 

 

עם זאת יש להדגיש: הכניסה למדינה מותנית בהצגת בדיקת קורונה שנערכה עד 72 שעות טרום נחיתה על אדמת יוון. בנוסף ידרשו הנוסעים להירשם באתר מיוחד שהקימה ממשלת יוון ובאתר משרד הבריאות. כמו כן, ישראלי שנחת ביוון יחויב גם בבדיקת קורונה נוספת אשר תדרוש "בידוד עצמי" של יממה במלון.

 

יוון היא אחת משלוש מדינות ירוקות בלבד אשר מקבלות תיירים ישראלים (לצד בולגריה וקרואטיה). לדברי שר החוץ גבי אשכנזי: "בין ישראל ויוון קיימת שותפות אסטרטגית חשובה והעובדה שיוון היא המדינה הראשונה שפותחת שעריה בעידן הקורונה הינה הוכחה לברית החזקה בין המדינות. מערכת היחסים בין יוון לישראל מהווה דוגמה לכך ששיתוף פעולה ושיח ישיר בין מדינות הוא הדרך הבטוחה לשגשוג כלכלי".

 

לדברי שרת התחבורה מירי רגב: "המשך פתיחת יוון לתיירות ישראלית ללא הגבלה היא בשורה חשובה לתושבי ישראל שביקשו מאיתנו להרחיב את היעדים לנסיעה ומוכיחה כי המדיניות המדורגת והאחראית שבה נקטנו לפתיחת השמיים הייתה נכונה. תודתי לשר החוץ גבי אשכנזי וצוות משרד החוץ שעמלים כבר כעת על פתיחת יעדים נוספים”.

 

 

x