$
משפט

סניגורי אלוביץ' לשופטים: "לא לפתוח את משפט נתניהו בתיק 4000"

עוה"ד ז׳ק חן ומיכל רוזן-עוזר אומרים שמדובר "בכמות חומר העולה פי כמה על זה שבאישומים האחרים יחדיו". בנוסף הם טוענים שפערי תמליל חקירתו של אור אלוביץ' מעידים על פגמים ואולי אף הסתרת חומרי חקירה

משה גורלי 11:4702.09.20

פרקליטי בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ׳, עורכי הדין ז׳ק חן ומיכל רוזן עוזר, ביקשו הבוקר (ד')  מבית המשפט המחוזי בירושלים שלא להתחיל את משפט נתניהו בינואר בשמיעת תיק 4000.

 

 

 

"אין חולק שאישום זה מחזיק את חומר החקירה הרב ביותר העולה פי כמה על זה שבאישומים האחרים יחדיו", טוענים הסניגורים, ומוסיפים לטענת הכמות, גם את טענתם הנמשכת לגבי פערי תמליל חקירתו של אור אלוביץ' שמצמיחה לשיטתם פגמים הנוגעים גם לאפשרות של הסתרת חומרי חקירה נוספים, וגם ללחצים פסולים של חוקרת המשטרה על אור אלוביץ' שישכנע את אביו שאול להיפטר מהסניגור ז'ק חן.

 

 

מימין: עוה"ד ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר מימין: עוה"ד ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר צילום: יח"צ

 

אתמול הודיעה הפרקליטות שאכן איתרה את פערי התמלול (ההבדל בין התמלול שערכה המשטרה לבין ההקלטה), אבל לא העבירה אותם לסניגורים בטענה שמדובר ב"נייר עבודה פנימי". ההגנה קיבלה תמליל חסר שמטשטש את מלוא התמונה.

 

שאול ואיריס אלוביץ' (ארכיון) שאול ואיריס אלוביץ' (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

"המאשימה אינה יכולה לפטור עצמה מהעברת תיקוני תמלילים להגנה על ידי סיווגם השרירותי והמלאכותי כ'נייר פנימי'", השיבו הבוקר הסניגורים לבית המשפט בתגובה לעמדת הפרקליטות מאתמול ומוסיפים: "עמדתה של המאשימה בתגובתה, אינה מתיישבת עם עקרונות בסיסיים של ניהול הליך פלילי הוגן וגם לא עם העמדה שהיא עצמה הציגה בדיונים קודמים בתיק זה".

x