$
רכב

בלעדי לכלכליסט

קסדות לקורקינט שיתופי בת"א באוקטובר? למאות רוכבים בלבד

עפ"י מתווה עיריית ת"א, ב-15 באוקטובר יחויבו כל חברות הקורקינט שהיקף הצי שלהן מונה כ-7,000 כלים, להכניס 500 קסדות.ב-15 בנובמבר יחויבו המפעילים להכניס עוד קסדות - ורק ב-1 בדצמבר יחויבו כל המפעילים לספק קסדות

תומר הדר 20:0230.08.20

חובת חבישת קסדה בעת שימוש בכל קורקינט שיתופי ברחבי תל אביב תהפוך לחובה רק לקראת דצמבר השנה. עד אז תהיה חובת חבישת הקסדה רק נחלתם של כמה מאות משתמשים בקורקינט, כך נודע לכלכליסט.

 

עוד טרם משבר הקורונה הודיעה עיריית תל אביב על שורה של צעדים שנועדו לייעל את האכיפה נגד משתמשי הקורקינט השיתופי וגם להפוך את רכיבתם לבטוחה יותר להולכי רגל - וגם לעצמם.

 

 

 צילום: ינאי מנחם

 

אחד האמצעים החשובים ביותר, זאת לצד אכיפה ממוקדת, היה חיוב המשתמשים בשימוש בקסדה. במקרה של קורקינט שנמצא בבעלות הרוכב, נושא השימוש בקסדה נחשב פחות בעייתי, אך בקורקינט שיתופי שעובר מיד ליד, נושא הצמדת הקסדה לקורקינט, שלא לדבר על העברת הקסדה מאדם לאדם עשוי להרתיע משתמשים.

 

בכל מקרה, עיריית תל אביב קבעה בסוף 2019 כי השימוש בקסדה בעת רכיבה בקורקינט שיתופי יהפוך לחובה רק ביוני השנה. ואולם בגלל הקורונה נדחה מועד חובת השימוש ל-15 באוקטובר. בפועל, כך עולה מן המתווה של העירייה, אכן ב-15 באוקטובר יחויבו רוכבי הקורקינט השיתופי בקסדה, אך חובה זו תחול על קומץ רוכבים: כך, ב-15 באוקטובר יחויבו כל חברות הקורקינט שהיקף הצי שלהן מונה כ-7,000 כלים, להכניס 500 קסדות לשימוש בצי שפועל בתל אביב. ב-15 בנובמבר יחויבו המפעילים להכניס עוד קסדות - ורק ב-1 בדצמבר יחויבו כל המפעילים לספק קסדות.

 

מעיריית תל אביב נמסר: "חובת חבישת הקסדה היא מתוקף חוקי המדינה ובסמכות אכיפה של משטרת ישראל. העירייה ביקשה זה מכבר סמכויות אכיפה בנושא, אך טרם נענתה על ידי המדינה. על החברות יהיה  לדאוג כי הקסדות תקינות ובנוסף, הן יכולות להציע שלל אמצעים לחיטוי, כאשר הרוכבים יכולים להגיע עם כיסוי חד פעמי איתם ו/או קסדה מהבית. פתרון זה שהעירייה דורשת מהחברות יאפשר לרוכבים לשמור על בטיחותם, על בריאות הציבור ועל חוקי המדינה".

x