$
רכב

בלעדי לכלכליסט

המדינה תרכוש טנדרים למשטרה ביותר מ-15 מיליון שקל

לאחרונה פורסם כי הממשלה תרכוש לעצמה ולגופים שונים רכבים בסכום של 100 מיליון שקל. כעת משרד האוצר פרסם מכרז נוסף המיועד לרכישת עשרות טנדרים כבדים שישמשו את את המשטרה, השב"ס ורשות הכבאות

תומר הדר 11:3930.08.20

מדינת ישראל, כך נדמה, נמצאת בימים אלה בעיצומו של מסע רכש של כלי רכב חדשים: החל ברכבי שטח מפוארים, וכלה בשלל מכוניות משפחתיות ומכוניות מנהלים אשר מיועדות לשמש את משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר וגופים נוספים. כעת מפרסם משרד האוצר מכרז נוסף, חדש, אשר מיועד לרכישה של טנדרים 4X4 במספר מתווים שונים.

 

ניידות משטרה ניידות משטרה צילום: דנה קופל

 

 

כך, ממסמכי המכרז עולה כי הטנדרים ישמשו את אנשי משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר וגם רשות הכבאות. המכרז עצמו מחולק, כאמור, לשלושה סוגי טנדרים, כולם בעלי הנעת ארבע על ארבע, כאשר בסל הראשון – לטנדרים במשקל של עד כחמש טונות (כדוגמת שברולט סילבראדו, פורד 350F וראם 3500) נכללים 40 טנדרים, כלומר ההיקף המשוער של שווי הסל הראשון עשוי להגיע עד כ15 מיליון שקל. שני הסלים הנוספים, לטנדרים כבדים יותר במשקלים של מעל חמש טונות, מונים כל אחד כעשרה טנדרים.

 

הטנדרים שמדינת ישראל תרכוש יוערכו על פי רשימת פרמטרים ארוכה הכוללת יכולת שטח, ערך גרט וגם צריכת דלק, מרכיב שעשוי להיות מעט חסר משמעות לנוכח העובדה שמדובר ברכבים שנוטים לצרוך במאמץ ליטר של סולר לכל ארבעה או חמישה קילומטרים.

x