$
משפט

בלעדי לכלכליסט

התובע ישלם אלפי שקלים כי בא כוחו לא עטה מסיכה כנדרש בביהמ"ש

השופטת הורתה לחייב את התובע בהוצאות הדיון שלא התקיים בגלל שלא עטה מסיכה כנדרש, בסכום של 8,000 שקל לשני הנתבעים ולעוד 2 גורמים

מנזקי משבר הקורונה: בית משפט השלום בתל אביב לא קיים דיון הוכחות בתיק שמתנהל מולו מאחר והשופטת סברה כי לא ניתן לקיים ישיבת הוכחות לאחר שבא כוח התובע לא עטה מסיכה כנדרש. השופטת אילה גזית הורתה לחייב את התובע בהוצאות הדיון שלא התקיים בסך 2,000 שקל לכל אחד מהנתבעים וכן לעוד שני גורמים - 8,000 שקל בסך הכל. 

 

השופטת ציינה בהחלטתה כי בדיון ב-6 באוגוסט שנקבע לשמיעת הוכחות בהקלטה התייצבו הצדדיים. באי כוח הנתבעים דרשו כי בא כוח התובע יעטה את המסיכה מעל הפה ומעל לאף. מנגד טען בא כוח התובע בתגובה שהגיש לבית המשפט כי עטה על פניו מסיכה אשר כיסתה את הפה, ואין עליו חובה להרים את המסיכה עד מעל האף. עוד טען כי איננו מוכן לעשות כן כאשר מדובר בדיון הוכחות ארוך, וככל שפני העדים יהיו מכוסים עד מעל האף, לא יאפשר הדבר לזהות את הבעת פניהם בעת החקירה.

 

עוד טען בא כוח התובע לשתי החרגות על פי הנחיות משרד הבריאות, האחת בתנאי של הימצאות במרחק 3 מטרים והשנייה בשל מוגבלות רפואית.

 

השופטת גזית קבעה כי "לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה עולה כי במקרה דנן לא קיימות נסיבות המאפשרות לבא כוח התובע לשהות באולם בית משפט ללא עטית מסיכה על הפה ועל האף כנדרש. לאור העובדה שמלבד התובע ובא כוחו מצויים באולם שני נתבעים ושני באי כוחם, ארבעה צדדי ג' שמיוצגים על ידי שני באי כוח נוספים וכן המקליט, בית המשפט והקלדנית (11 נוכחים) ולאור העובדה שמדובר בדיון הוכחות המצריך חקירות נגדיות של כול עד על ידי כל אחד מהצדדיים, ולעיתים הגשת מסמכים תוך התקרבות צד למשנהו או לדוכן בית המשפט או לדוכן העדים, אין אפשרות לשמירת מרחק בין הצדדיים של שלושה מטרים. גם ההחרגה הנוספת איננה קיימת, מאחר שלא צורף אישור רפואי".

 

לפיכך, קבעה השופטת גזית כי בא כוח התובע יגיש הודעה בכתב לתיק בית המשפט על התחייבותו לעטות את המסיכה מעל הפה ומעל האף. "לאור העדר אפשרות לקיים ישיבת ההוכחות ב-6 באוגוסט, בשל אי עטית בא כוח התובע את המסיכה כנדרש ישלם התובע לכול אחד מהנתבעים הוצאות הדיון בסך של 2,000 שקל לכול אחד מהם", נקבע.

x