$
משפט

הוגש כתב אישום בפרשת הברחת הטלפונים הסלולריים מאילת במיליוני שקלים

לפי כתב האישום שהוגש נגד שני יחידים וארבע חברות, בהן חברת אופיס 3000 אילת שבשליטת (70%) רני צים - במהלך 2017 ובמסגרת מצג שווא לפיו הסלולריים נמכרו באזור אילת, הוציאו הנאשמים חשבוניות מס בסכום של 4.8 מיליון שקל נגד עסקאות שכלל לא בוצעו. בפועל הטלפונים נמכרו לגורמים שונים שאינם תושבי אילת, תוך ידיעה שבכוונתם להבריחם

עמרי מילמן 14:1617.08.20

המחלקה המשפטית מכס ומע"מ באר שבע הגישה כתב אישום נגד שני יחידים וארבע חברות במסגרת פרשת הברחת הטלפונים הסלולריים מאילת תוך ניצלו לרעה את הפטור הניתן באילת ממע"מ. לפי כתב האישום הנאשמים מכרו טלפונים סלולריים מחוץ לאילת תוך הצגת עסקאות כאילו נעשו בתוך אילת במטרה להמנע מתשלום המע"מ. היקף המכירות עמד על כ-7.3 מיליון שקל.

 

כתב האישום הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד דוד ציון דוד מאילת, מנהלה של חברת "אופיס 3000 אילת", חברה למכירת ציוד משרדי; ונגד אופיס 3000 אילת, שבשליטת (70%) איש העסקים רני צים, המשמש כיום כיו"ר חברת רני צים מרכזי קניות הבורסאית. ב-30% הנותרים מחזיק איש העסקים יניב בנדר.

 

כתב אישום הוגש גם נגד חברת "ש. כהן ניהול ואחזקות", העוסקת במכירה קמעונאית של רהיטים וציוד לבית ונגד מנהלה שרון כהן, וכן נגד חברת "אולסל אילת" למכירת מוצרי חשמל ועוד, שבעליה הוא בנו של דוד ציון דוד, וזה האחרון ניהל אותה בפועל. כמו כן הוגש כתב האישום נגד חברת "ב.נ.ק מיזמים אילת" למכירת מוצרי חשמל וטלפונים סלולריים, שבעליה היתה רעייתו של דוד ציון דוד, כאשר האחרון ניהל גם את חברה זו בפועל.

 

  צילום: עומר כביר

 

לפי כתב האישום, במהלך 2017 במסגרת אותו מצג שווא לפיו הסלולריים נמכרו באזור אילת, הוציאו הנאשמים חשבוניות מס בסך כולל של כ-4.8 מיליון שקל נגד עסקאות שכלל לא בוצעו. בפועל הטלפונים שלכאורה נמכרו בין החברות, נמכרו לגורמים שונים שאינם תושבי אילת תוך ידיעה שבכוונתם להבריחם מחוץ לאזור אילת. לנאשמים מיוחסות שורה של העבירות על פקודת המכס, חוק מע"מ, חוק אס"ח וחוק איסור הלבנת הון.

 

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד רעות סנה ועו"ד עינב לוי בעקבות חקירה שנוהלה ע"י חקירות מכס ומע"מ תל-אביב והמרכז יחד עם מכס ומע"מ אילת.

 

רשת אופיס דיפו מסרה בתגובה, כי "כתב האישום נגד אופיס אילת הוגש בגין מעשים שביצע מנהל מקומי של החברה בחנויות באילת לפני מספר שנים, תוך שימוש שלא כדין ברכוש החברה באמצעות חברות שבשליטתו ותוך הסתרת המעשים מהחברה.

 

"לבעלי החברה או מנהליה הבכירים לא היתה כל מעורבות במעשים המתוארים בכתב האישום. בעלי מניות החברה הינם חלק מעדי התביעה. החברה סבורה שאין לה כל אחריות למעשי אותו מנהל, ולא היה כל מקום לצירופה לכתב האישום. החברה כופרת בטענות נגדה ובאחריות המיוחסת לה ותוכיח את חפותה בהליך".

x