$
משפט

אישום נגד בעלי פורום פילם מוקי גרידינגר: סירב לספק סרטים למתחרים

על פי כתב האישום, בניגוד לתנאים שהוטלו בעבר על פורום פילם לאחר שהשתלטה על שוק הפצת הסרטים, היא סירבה לתת לקולנוע לב להקרין 8 סרטי ילדים מובילים. עוה"ד המייצגים את החברה: "מקומם כי דווקא בעת שתעשיית הקולנוע נמחקה, בוחרת רשות התחרות לגרור את מרשינו לבית משפט"

תומר גנון 14:4809.08.20

רשות התחרות הגישה היום (א') כתב אישום נגד בעל השליטה בחברת הפצת הסרטים פורום פילם, מוקי גרידינגר, ונושאי משרה בחברה בגין סירוב לספק סרטים לבית קולנוע לב תל אביב. החשדות בפרשה פורסמו לראשונה בכלכליסט.

 

 

 

מתחם של יס פלאנט, בבעלות פורום פילם מתחם של יס פלאנט, בבעלות פורום פילם צילום: אוראל כהן

 

על פי כתב האישום, החברה הפרה את תנאי המיזוג שהטילה עליה הרשות בשנת 2010 וסירבה לספק ללב להקרנה שמונה סרטי ילדים מצליחים, ובהם: הדינוזאור הטוב, סנופי וצ'ארלי בראון: פינאטס, זוטר ופוליס, מוציאים את דורי, נורם בעיר הגדולה 2, ראלף שובר את האינטרנט, מרי פופנס חוזרת והמועדפת.

 

פורום פילם מחזיקה בזכויות ההפצה הבלעדיות של ארבעה מתוך 6 האולפנים הגדולים בארצות הברית (סוני, פוקס המאה ה-21, וולט דיסני ופרמאונט). הבעלים של פורום פילם הם גם הבעלים של רשת רב חן ורשת יס פלאנט. בנוסף, מחזיקה חברת האם של פורום פילם (Cineworld) באלפי בתי קולנוע ברחבי העולם ונחשבת לאחת מחברות בתי הקולנוע הגדולות בעולם.

 

 

מוקי גרידינגר, בעל השליטה בפורום פילם מוקי גרידינגר, בעל השליטה בפורום פילם צילום: אביגיל עוזי

 

בשנת 2010 אישרה רשות התחרות את המיזוג בין פורום פילם לחברת א.ד מטלון, במסגרתו ריכזה בידיה פורום פילם את זכויות ההפצה הבלעדיות של שלושה מהאולפנים הגדולים. על מנת למנוע חשש שפורום פילם תשתמש בזכויות ההפצה הבלעדיות שלה מטעם האולפנים להקשות על מתחריה בתחום בתי הקולנוע, הטילה הרשות תנאי של חובת אספקה של סרטים גם לבתי הקולנוע המתחרים.

 

על פי כתב האישום, פורום פילם הפרה תנאי זה. היא סירבה לספק לבית הקולנוע לב תל אביב, שממוקם בדיזינגוף סנטר (במרחק הליכה מכיכר דיזינגוף שם ממוקם קולנוע רב חן), סרטי ילדים ושוברי קופות שהוקרנו ברב חן תל אביב.

 

עוה"ד נתי שמחוני וטליה סולומון המייצגים את החברה: "אין לנו אלא להצר על ההחלטה להעמיד את מרשינו לדין ולנהל הליך מיותר בעניין שולי וקל ערך. מקומם עוד יותר כי דווקא לעת הזאת - שבה תעשיית הקולנוע נמחקה כלא היתה - בוחרת רשות התחרות לגרור את מרשינו לבית משפט. ניתן וצריך היה לסיים את הנושא במישור המנהלי ובאופן מידתי וראוי וכך אנו סמוכים ובטוחים כי ההליך יסתיים בסופו של יום".

 

את רשות התחרות מייצגים עוה"ד תומר דגני חנית ואור בלקין.

x