$
תיירות

הלמ"ס: 21% תפוסה בבתי המלון בחודש יוני, בירושלים נרשמו 3.5% בלבד

ענף המלונאות נפתח אמנם מחדש, אך בהיעדר תיירות נכנסת, עדיין רחוק מאוד מביצועי העבר; באילת נרשמה התפוסה הגבוהה ביותר, של 50%, בחיפה ובת"א נרשמו 9.3% בלבד. נתוני הלמ"ס לא כוללים לינות בצימרים ובבתי הארחה

נווית זומר 17:4627.07.20

ענף המלונאות נפתח מחדש, אך עדיין רחוק מאוד מביצועי העבר: בחודש יוני נרשמו 21% תפוסה בבתי המלון בישראל. באילת נרשמה התפוסה הגבוהה ביותר, של 50% - לעומת 78% שנרשמו בעיר בתקופה המקבילה אשתקד; ים המלח ניצב במקום השני עם תפוסה של 26%, לעומת 68% ביוני 2019. כך עולה מנתוני הלמ"ס שפורסמו היום (ב').

 

  צילום: גדי קבלו

 

 

יחד עם זאת, בירושלים בחודש יוני התפוסה עמדה על 3.5% בלבד, בטבריה על 12.8%, ובחיפה ות"א על 9.3% בלבד. היות וכמעט כל הלינות כעת הן של ישראלים, ערים כמו ירושלים ות"א שהתבססו בעיקר על תיירים מחו"ל סובלות יותר, עם נתוני תפוסה חד ספרתיים.

 

מדובר בנתונים קשים לעומת הציפייה בענף בתחילת 2020, לשנה רביעית ברציפות של שיאים בתיירות נכנסת ובלינות. באמצע חודש מרץ הקורונה חיסלה את פעילות בתי מלון, ששבה באופן חלקי ועם מגבלות רק בסוף מאי. למרות העלייה לאחרונה בתחלואה, בענף המלונאות מקווים כי ביולי-אוגוסט ירשמו נתוני תפוסה גבוהים יותר.

 

יש לציין כי נתוני הלמ"ס לא כוללים לינות בצימרים, בתי הארחה וכד', בעוד שלפי דווחים אזור הצפון נהנה מתפוסה מלאה בעונה זו - אם כי מספר החדרים בו נמוך יחסית.

x