$
משפט

פרסום ראשון

דיירי פרויקט רביעיית פלורנטין תובעים 8 מיליון שקל בטענה לליקויי בנייה

לטענת הדיירים הפרויקט סובל מהצפות וליקויים בטיחותיים; בנוסף, "הותקנה מעלית כך שלא ניתן להגיע אל ארון הבקרה מבלי לעבור בשטח פרטי של קומת הפנטהאוז". חברת רביעיית פלורנטין: "לאור היכרותנו עם התובעים אנו מאמינים שהתביעה תיגמר בלא כלום"

נציגות הבית המשותף בפרויקט רביעיית פלורנטין בתל אביב הגישה היום (א') תביעה בסך 8 מיליון שקל נגד היזם, חברת רביעיית פלורנטין, הקבלן המבצע דניה סיבוס ועוד. זאת בטענה לליקויי בנייה בפרויקט שהסבו לדיירים הוצאות נכבדות. במסגרת התביעה טוענת הנציגות, על ידי עו"ד רפאל יולזרי ממשרד גדעון פישר, כי הוסמכה על ידי הדיירים לייצגם בכול הנוגע לליקויים שהתגלו בשטיחים הציבוריים המשותפים בפרויקט.

 

פרוייקט רביעיית פלורנטין פרוייקט רביעיית פלורנטין צילום: אוראל כהן

 

מדובר בקומפלקס בניינים שנבנה בעיצוב ייחודי, המכיל שטחי מסחר לצד שטחי מגורים. הדיירים טוענים כי הפרויקט שווק כפרויקט יוקרה איכותי, וכי בשנת 2015 לערך החל אכלוס הדירות הראשונות בפרויקט.

 

בתביעה נטען כי "על אף ההבטחות הרבות בדבר רמת הגימור הגבוהה של הפרויקט היוקרתי, התחוור לנציגות ולדיירי הפרויקט כי הפרויקט, על כל בנייניו מערכותיו בשטחים המשותפים, רווי ליקויי תכנון לרבות ליקויים בטיחותיים". בתביעה מודגש כי הליקויים הנטענים בבסיס התביעה הינם הליקויים שנגרמו לשטחים המשותפים בפרויקט בלבד, להבדיל מליקויים בדירות עצמן.

 

בין השאר נטען, כי קולטי השמש אינם מותאמים לתנאי סביבה ימית (הפרויקט, על פי הנטען בתביעה, ממוקם כ-850 מטר בקו אווירי לים) ולכן הם חלודים ונוזלים; כי האופן שבו הותקנו דודי המים אינו מאפשר הוצאת דוד מים לצורך תחזוקתי ללא פירוק והוצאת שני דודים סמוכים, וזאת עקב הצפיפות שבה ממוקמים הדודים; כי אחת המעליות, מסיבה שאינה ברורה, הותקנה באופן בו לא ניתן להגיע אל ארון הבקרה מבלי לעבור בשטח פרטי של קומת הפנטהאוז.

 

כמו כן נטען כי באחד הבניינים מתוך השישה מורגשות רעידות חזקות בקירות וברצפות, שנגרמות בעת פעולת מכונות או משקולות במכוני הכושר אשר הושכרו על ידי היזם למפעיל חיצוני. מומחה מטעם התובעים ציין כי "תוצאות המדידות שנערכו מאמתות את התלונות של הדיירים על תחושות של אי נוחות פיזיולוגית בשל תנודות ברצפות דירותיהם". בנוסף נטען כי בכל שנה כמעט מוצפים חניוני הפרויקט בעת אירוע גשמים משמעותי. כך למשל, נטען, בינואר 2020 הוצפו פירי המעליות בשני בניינים באופן שגרם להשבתת המעליות למשך מספר ימים. טרם הוגש כתב הגנה.

 

מחברת רביעיית פלורנטין נמסר: "רביעיית פלורנטין הינו אחד הפרויקטים הייחודיים והנחשקים באזור, מדובר בפרויקט דגל של החברה המניב תשואה יפה לרוכשי הדירות. החברה תלמד את התביעה, אך לאור היכרותנו עם התובעים אנו מאמינים שהתביעה תיגמר בלא כלום".

 

מדניה סיבוס בחרו שלא להגיב.

x