$
משפט

עו"ד יצחק נטוביץ הסיר את מועמדותו לוועדה לבחירת שופטים

ביום שלישי הבא תבחר המועצה הארצית בלשכת עורכי הדין נציג מטעמה שייכנס במקומו של עו"ד אפי נוה; כעת נותרו ארבעה מתמודדים בלבד

ענת רואה 19:0523.07.20

עו"ד יצחק נטוביץ שהעמיד את מועמדותו לוועדה בחירת שופטים - על חשבון המקום של יו"ר הלשכה לשעבר עו"ד אפי נוה שהתפנה - הודיע לפני זמן קצר כי החליט להסיר את מועמדותו.  

נטוביץ המשתייך לסיעת הדתיים "אמונה במשפט" פרסם הודעה ובה נאמר: "החלטתי להסיר את מועמדותי לכהונה כחבר בוועדה לבחירת שופטים. זאת, למרות תמיכה רחבה של ציבור עורכי הדין בי, ביכולותי ובהתאמתי לתפקיד. ההחלטה להסיר את המועמדות נובעת מהעובדה שלאור ריבוי המועמדים, קיים חשש כבד שבסופו של דבר ייבחר מועמד פחות מתאים.

עו"ד דורון ברזילי. יצחק נטוביץ שפרש מהמירוץ הודיע שיעביר את תמיכתו אליו עו"ד דורון ברזילי. יצחק נטוביץ שפרש מהמירוץ הודיע שיעביר את תמיכתו אליו צילום: עמית שעל

 

נטוביץ הודיע שיתמוך בעו"ד דורון ברזילי: "לפיכך, אני מעביר את תמיכתי לברזילי, שהינו המועמד הנכון לייצג את עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים. אני מודה לציבור עורכי הדין על התמיכה והאמון בי".

 

הודעתו של נטוביץ לא הפתיעה את המועמדים או מקורביהם מאחר שמלכתחילה היה ברור שנטוביץ מתכוון לפרוש. נטוביץ היה המועמד היחיד שאפילו לא הצליח לגייס חתימות של שלושה חברי מועצה בלשכה שיציעו אותו ונאלץ לחתום כמי שמציע את עצמו ולצרף שתי חתימות נוספות בלבד.

 

בנוסף, חברי מועצה ציינו בימים האחרונים כי בניגוד ליתר המועמדים שמתרוצצים ומנסים לאסוף תמיכה, נטוביץ לא פנה לאיש בבקשה שיתמוך בו. עם זאת, המועמדות של נטוביץ סיכלה את ההתמודדות של שני עורכי דין אחרים: מאיר מזרחי שנחשב כמועמד בעל סיכוי גבוה וכזה שיכול לקבל תמיכה רחבה ואברהם ללום שציפה לקבל את החתימות של עורכי הדין הדתיים, אך אלו הודיעו שיעמדו מאחורי נטוביץ.

 

כעת נותרו במירוץ ארבעה מועמדים: עו"ד מוחמד נעאמנה יו"ר מחוז צפון בלשכה ומועמד ראשי המחוזות; עו"ד ערן גולן, עו"ד יצי גורדון ועו"ד ברזילי. לפי ההערכה מתוך המועמדים הקיימים הסיכוי הגבוה ביותר הוא שנעמנה יהיה זה שיבחר.

x