$
משפט

בלעדי לכלכליסט

המתלוננת נגד גנץ לביהמ"ש: "עבורי זו היתה הטרדה מינית קשה, פגיעה שאינני יכולה לשכוח"

נאווה ג'ייקובס, מי שטענה שבני גנץ הטריד אותה כביכול מינית בכפר הירוק לפני כ-40 שנה, הגישה תצהיר בתביעת לשון הרע שהגיש נגדה. "הסיפור שלי לא נוצר על ידי מירי רגב", היא כותבת בין השאר

נאווה ג'ייקובס, מי שטענה בפוסט שפרסמה בדצמבר 2018 כי בני גנץ הטריד אותה כביכול מינית בצעירותם בכפר הירוק לפני כ-40 שנה, ממשיכה לטעון כי כך ארע: "בני גנץ הטריד אותי מינית ומעשהו הנלוז והמכוער שביצע כלפיי, הותיר בי טראומה קשה". ג'ייקובס, המתגוררת בניו יורק, הגישה אתמול לבית המשפט תצהיר עדות ראשית.

 

התצהיר של גייקובס, המיוצגת על ידי עו"ד יעל תותחני, הוגש במסגרת תביעת לשון הרע בסך חצי מיליון שקל שהגיש נגדה גנץ בפברואר 2019 באמצעות עוה"ד בועז בן צור וגיא רוה. עוד נודע כי בית משפט השלום בתל אביב קבע היום כי הליך ההוכחות בתיק יתקיים במרץ 2021.

 

"הסיפור שלי לא נוצר על ידי מירי רגב"

 

במסגרת התצהיר שלה כתבה ג'ייקובס כי "אמנם בסופו של דבר, לקורא האובייקטיבי מן הצד, המעשים של גנץ אינם נראים חמורים. אכן, כל התנהגותו כלפי התמצתה בשליפת איבר מינו, עת פגשתי אותו ואת חברו ברפת, צחוק מכוער למדי, מבט דוחה ותו לא. אבל עבורי זו היתה הטרדה מינית קשה, פגיעה שאינני יכולה לשכוח... אינני ממציאה את סיפורי זה ובכלל, נראה לי שאם מישהי היתה רוצה להמציא סיפור עסיסי כדי לפגוע בסיכוייו של גנץ להיבחר לממשלה, הסיפור היה חייב להיות קצת יותר פיקנטי מהסיפור שלי... לא שיניתי דבר ולא תיבלתי אותו בעובדות לא נכונות. בני גנץ שלף את איבר מינו, צחק והלך. לדעתי היתה עלי חובה מוסרית לפרסם את המקרה, ברגע שבני גנץ רצה להיבחר לראשות ממשלה ולהנהיג את מדינת ישראל... הוא אינו ראוי להיות מנהיג".

 

ג'ייקובס מתייחסת לטענות כאילו הסיפור נוצר על ידי אחרים: "הסיפור שלי לא נוצר על ידי מירי רגב או פוליטיקאי כלשהו... מעולם לא פנו אליי בבקשה לפברק תלונה... בני גנץ מנסה לצייר אותי כאילו אני לא שפויה, כאילו הסיפורים שלי אינם אמת וכאילו אני לא אמינה. אך כול דבריי אמת וברצוני להציג לבית המשפט, לדוגמא אסופת תמונות בהן אני ניראת מצולמת עם אנשים מאוד חשובים ומוכרים, אשר הסתובבתי בחברתם לא מעט במסגרת עבודתי בארה"ב ובכללם דונלד טראמפ, מדונה ועוד. בני גנץ הטריד אותי לפני כמה שנים טובות בכפר הירוק... היום הוא ממשיך להתעלל בי, כאשר הוא מעז להתכחש למעשיו ולרדוף אותי בבית המשפט", כתבה ג'ייקובס.

 

 

בני גנץ בני גנץ צילום: דנה קופל

 

גנץ טען במסגרת תביעת לשון הרע שהגיש נגד ג'ייקובס, כי מדובר בעלילת דם ובשקרים גסים, כי הדבר לא קרה מעולם וכי הוא כלל לא זוכר כול היכרות עם ג'ייקובס.

 

בתצהיר שהגיש בחודש מרץ האחרון כתב כי "אין שחר לדברים. מדובר בפרסומים כוזבים ושקריים. לא היו דברים מעולם. ניתן להניח ברמה גבוהה של ודאות כי הנתבעת אינה נימנת עם תומכיי. הנתבעת, כך העידה על עצמה, רואה עצמה משויכת ומזוהה עם מפלגת הליכוד ובנימין נתניהו, שהוא יריב פוליטי שלי מולו אני התמודדתי בשלוש מערכות הבחירות האחרונות על ראשות הממשלה".

 

באת כוח ג'ייקובס בחרה שלא להגיב.

 

טרם נמסרה תגובת גנץ.

 

x