$
רכב

ענף בקריסה: יצרניות הרכב הן בעלות החוב הגדולות בעולם

מסקירה שביצעה לראשונה חברת ניהול ההשקעות janus henderson שכללה 900 חברות, עולה כי קבוצת פולקסווגן היא בעלת החוב הגדולה בעולם ב-2020 - עם היקף התחייבויות בגובה 192 מיליארד דולר; עוד בשביעייה הפותחת: דיימלר וטויוטה, פורד וב.מ.וו

תומר הדר 12:3120.07.20

משבר הקורונה פגע בענף הרכב העולמי באופן קשה: מסקירה שמפרסמת אחת מקבוצות ניהול ההשקעות הגדולות בבריטניה janus henderson, המנתחת לראשונה את היקפי ההתחייבויות של החברות הגדולות בעולם, עולה כי תהליך ההתאוששות של יצרני הרכב הגדולים צפוי להימשך מספר שנים - ובינתיים יצרניות הרכב צוברות חובות עתק.

 

 

 

שלא במפתיע, חלק ניכר מן החברות הנושאות בהיקפי ההתחייבויות הגדולים בעולם הן יצרניות רכב. מבדיקת janus henderson שכללה 900 חברות, עולה כי קבוצת פולקסווגן היא בעלת החוב הגדולה בעולם נכון ל-2020 - עם היקף התחייבויות בגובה 192 מיליארד דולר.

 

במקום השני נמצאת ענקית הטלקום AT&T עם היקף התחייבויות של 176 מיליארד דולר - ואחריה נמצאת דיימלר, החברה האם של מרצדס בנץ עם היקף התחייבויות של 151 מיליארד דולר.

מפעל רכב של פולקסווגן מפעל רכב של פולקסווגן צילום: בלומברג

 

במקום הרביעי נמצאת טויוטה היפנית עם התחייבויות בגובה 138 מיליארד דולר ואילו במקום החמישי - סופטבנק עם היקף התחייבויות של 135 מיליארד דולר. ווריזון במקום השישי עם 129 מיליארד דולר היקף התחייבויות ואילו במקום השביעי פורד - עם 122 מיליארד דולר היקף התחייבויות. את המקום השמיני תופסת ב.מ.וו עם 114 מיליארד דולר היקף התחייבויות.

 

כפי שפורסם בשבוע שעבר, רוב יצרניות הרכב אשר משווקות באירופה נמצאות בימים אלה במשבר עקב ירידה חדה במכירותיהן אשר נובעת הן מפגיעת הקורונה ביכולות היצור והן מפגיעת הקורונה ביכולתם הפיננסית של הצרכנים עצמם. לפי הערכות שכבר פורסמו של בתי השקעות באירופה, התאוששות של ענף הרכב העולמי צפויה רק לקראת 2022.
x