שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרסום ראשון

רגע לפני הדיון על עסקת הטיעון: ציפי ובר רפאלי מבקשות מביהמ"ש למנוע התקהלות סביבן

השתיים מדגישות כי הן מבקשות לשמור על בריאותה של האם; עפ"י ההסדר שיידון מחר בפרשת העלמת המסים, ציפי רפאלי תרצה 16 חודשי מאסר ותשלם קנס של 2.5 מיליון שקל. בר תרצה רק 9 חודשי עבודות שירות ותשלם גם היא קנס של 2.5 מיליון שקל.

עמרי מילמן 13:5819.07.20

רגע לפני הדיון בבית משפט השלום על הסדר הטיעון שנחתם בין הנאשמות בהעלמת מס בר וציפי רפאלי לפרקליטות, מבקשות השתיים כי בית המשפט ייערך לדיון שיתקיים מחר (ב') ויוציא הנחיות מיוחדות לפיהן הן יוכלו לשמור על הפרטיות שלהן.

 

 

בבקשה שהוגשה ביום שישי לבית המשפט עורכת הדין של ציפי - מיכל רוזן-עוזר ועורכת הדין של בר רותי ליטבק, נכתב: "יש להניח כי עלולה להתרחש התקהלות של גופי תקשורת וקהל נוסף סביב המבקשות בבית המשפט, באולם הדיונים וסביבתו, באופן שעלול להוות סיכון עבורן אם לא ישמרו הנחיות בית המשפט".

בר וציפי רפאלי בר וציפי רפאלי צילום: אמיר מאירי

 

עוד מדגישות כי "במיוחד יש חשש שטרם כניסת בית המשפט לאולם לא תשמרנה הוראות התו הסגול, כך שלאולם הדיונים יכנסו אנשי תקשורת וקהל אחר באופן שיהווה סיכון בריאות במיוחד למבקשת (ציפי רפאלי - ע"מ)".

 

השתיים מבקשות מבית המשפט לנקוט בצעדים הדרושים "מבעוד מועד". ומוסיפות כי "ככל שהדבר אפשרי, ולאור ההתקהלות והדוחק שצפויים להיות גם בכניסה להיכל המשפט עצמו, נבקש את עזרת בית המשפט במציאת פתרון שיסייע למבקשת להיכנס להיכל בית המשפט מבלי להיקלע להתקהלויות מיותרות וזאת כדי לשמור על בריאותה ולהקטין את חשיפתה האפשרית לקהל לאור מצבה הרפואי".

 

למעשה אפילו בדיון שהתקיים היום בנוגע לתיקיו של ראש הממשלה לא הוגשה בקשה כמו זו. מחר אמור להתקיים הדיון בבית משפט השלום בת"א, בנוגע להסדר הטיעון שסוכם עם הפרקליטות לפיו מלבד תשלום המס, ציפי רפאלי, אמה של בר תקח את מרבית האשמה עליה, ותשב 16 חודשים במאסר בפועל ותשלם קנס של 2.5 מיליון שקל ובר תרצה רק 9 חודשי עבודות שירות ותשלם גם היא קנס של 2.5 מיליון שקל.

 

ההסדר קובע כי ציפי רפאלי מואשמת בשורת עבירות מס (השבת תשובה כוזבת על שאלה שנשאלה על פי הפקודה, שימוש במרמה, ערמה ותחבולה, השמטת הכנסה מדו"ח וכן בעריכת דוח לא נכון ומסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר) ובר רפאלי מואשמת ב-12 עבירות לפי סעיף 217 לפקודת מס הכנסה - מסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר.

 

 

x