$
משפט

חברי הכנסת הכריעו: אוסנת מארק וצבי האוזר בוועדה לבחירת שופטים

על רקע העימות בין הליכוד לכחול לבן, ההצבעה החשאית על נציגי הכנסת בוועדה לבחירת שופטים הסתיימה בבחירתם של שני חברי הכנסת המוסכמים מהליכוד ומדרך ארץ. ח"כ איילת שקד מהאופוזיציה, שהתמודדה אף היא על מקום בוועדה, לא הצליחה לאתגר את הקואליציה

מורן אזולאי, ynet 19:4915.07.20
חברי הכנסת בחרו אחר הצהריים (ד') בהצבעה חשאית את נציגיהם לוועדה לבחירות שופטים. אחרי שחברי הכנסת מילאו בזה אחר זה את טופס ההצבעה והכניסו אותו לקלפי מאחורי פרגוד, נקבע כי נציגיה בוועדה יהיו ח"כ אוסנת מארק (הליכוד) וצביקה האוזר (דרך ארץ) – בדיוק כפי שנקבע בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן.

 

 

ח"כיאוסנת מארק וח"כ צבי האוזר ח"כיאוסנת מארק וח"כ צבי האוזר צילום: עטא עוויסאת , אוראל כהן

 

בזה אחר זה כתבו חברי הכנסת את הנבחרים שלהם מאחורי פרגוד, ואת טופס ההצבעה הם מכניסים לקלפי. מזכירת הכנסת ירדנה מלר נזפה בשר זאב אלקין שכתב את הצבעתו מחוץ לפרגוד: "זה לא בסדר, זאת הצבעה חשאית".

 

לל פי ההסכם הקואליציוני, שני הנציגים אמורים להיות אוסנת מארק מהליכוד וצבי האוזר מדרך ארץ שנחשב ימני בדעותיו. אלא שלמרות המועמדים המוסכמים בקואליציה, אתגרה את הליכוד מימין מועמדת נוספת: שרת המשפטים לשעבר איילת שקד (ימינה), שהודיעה על הגשת מועמדותה בשבוע שעבר.

 

הבוקר הבהירו בכחול לבן שעמדתם לא השתנתה והבהירו כי המועמדים שלהם לוועדה לבחירת שופטים בהתאם להסכם הקואליציוני הם ח״כ האוזר וח״כ מארק. מלבד מארק ושקד מועמדת מטעם האופוזיציה גם ח״כ קארין אלהרר מיש עתיד.

 

בינתיים, החלה סערה בנוגע למועמדת הליכוד. בתמונה שהעלתה מארק לפייסבוק השבוע נראה כי בלשכתה תלויה תמונת העבריין המורשע יאשיהו פינטו. פינטו, איש מוסדות "שובה ישראל" באשדוד ובארצות הברית, הורשע לפני חמש שנים במתן שוחד לתנ"צ אפרים ברכה ששם קץ לחייו ובשיבוש הליכי משפט, ונידון לשנת מאסר בפועל.  

 

בחירת הנציגים מתקיימת לאחר חילופי האשמות בין הליכוד לכחול לבן. אתמול אמר בכיר בליכוד כי "נתניהו זועם על בני גנץ וכחול לבן אשר משיקולים פוליטיים מכשילים את הצעדים הדרושים לבלימת המחלה והצלת חיים. חוסר האחריות של כחול לבן מובילה בהכרח לסגר מלא. גנץ וכחול לבן חייבים להפסיק מיד את המשחק הפוליטי בענייני הקורונה שמסכן את חייהם של אזרחי ישראל".

 

זמן קצר לאחר מכן אמר בכיר בכחול לבן: "במקום להסיר אחריות מניהול משבר הקורונה, נתניהו צריך לתת לצה״ל לנצח ולמשרד הביטחון לפקד על המערכה בשטח. זה לא זמן לפוליטיקה, ולא לשום קרב שאינו בשיקום הכלכלה, הבריאות והחברה. מוטב להתרכז בלהעביר את הכסף לחשבונות העצמאים שעדיין ממתינים לו. יש מי שדואג להם ויש מי שבורח מאחריות".

 

הבוקר תקף שר המשפטים אבי ניסנקורן את אותם גורמים מהליכוד ואמר: "שהם יפסיקו להסתתר מאחורי 'גורמים בכירים'. אף אחד לא יסתתר מאחורי גורמים בכירים. איש לא ילמד את בני גנץ מהי אחריות למען הציבור. במשבר הקורונה צריך להתנהל באחריות, לא בפזיזות".

x