$
משפט

בלעדי

בנק לאומי תובע 168 אלף שקל ממפיק הקולנוע יורם גלובוס ורעייתו

הבנק טוען כי בחשבון בני הזוג נוצרה יתרת חובה של כ-168 אלף שקל; גלובוס בתגובה: "'החוב' הינו על ריביות והוצאות שהבנק מחייב ולא מפרט"

בנק לאומי הגיש תביעה בסך כ-168 אלף שקל נגד מפיק הקולנוע ואיש העסקים יורם גלובוס ורעייתו לאה גלובוס. זאת בטענה כי בחשבון הבנק שלהם יש יתרת חובה בסכום זה שלא כוסתה.

 

בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב לפני כמה ימים טוען בנק לאומי, באמצעות עו"ד עידית בר זוהר, כי בני הזוג גלובוס פתחו חשבון בבנק, ולפי ההסכם כל יתרה דביטורית שתיווצר בו מסיבה כלשהי תישא ריבית.

 

"חשבונם של הנתבעים אצל בנק לאומי היה לדביטורי ויתרת החובה בחשבונם זה עולה ליום 28 ביוני 2020 לסך 168 אלף שקל. שיעור הריבית הנהוג אצל בנק לאומי הוא 15.5% לשנה", נטען.

 

לאומי טוען כי דרש מבני הזוג גלובוס לפרוע את יתרת החוב, ואולם הנתבעים לא הגיבו לדרישת הבנק.

 

בנק לאומי מבקש במסגרת התביעה להמציא לבני הזוג גלובוס הזמנה בסדר דין מקוצר, ולחייבם לשלם לו כ-168 אלף שקל וריבית בשיעור של 15.15% לשנה על הסכום.

 

טרם הוגשה לבית המשפט בקשת רשות להתגונן בפני התביעה.

 

יורם גלובוס יורם גלובוס צילום: אביגיל עוזי

 

בדצמבר 2019 פורסם ב"כלכליסט" כי אחרי שמכר את אולפני נווה אילן ב-2014 בסכום של כ-180 מיליון שקל ונפרד מאחזקתו ברשת בתי הקולנוע גלובוס מקס ב-2015, יורם גלובוס עושה קאמבק הוליוודי. עוד פורסם כי לאחרונה סייע לבנו אורי לגייס מימון של 50 מיליון דולר כדי להוציא לדרך את סרטיה הבאים של חברת ההפקות הצעירה שלו הפועלת בלוס אנג'לס.

 

גלובוס, שהיה חתום כמפיק יחד עם בן דודו המנוח, מנחם גולן, על כמה מהלהיטים הגדולים של הקולנוע הישראלי בשנות השבעים, בהם "קזבלן" ו"אסקימו לימון", זכה למעמד של טייקון הוליוודי לאורך שנות השמונים כשקנה וניהל עם גולן את אולפן ההפקות העצמאי "קאנון". השניים הפיקו כמות עצומה של סרטים שחלקם זכו שנים אחר כך למעמד פולחני.

 

מלאה גלובוס נמסר: "טרם קיבלנו התביעה ואנחנו למדים עליה ממך. החוב במרכאות כפולות הינו על ריביות והוצאות שהבנק מחייב ולא מפרט".

 

 

x