$
דעות

דעה

כרטיס הסיבוס הוא לא מותרות

להרבה אנשים נדמה שהטבת ארוחת הצהריים לעובדים באמצעות כרטיס סיבוס היא מותרות ואפשר לוותר עליה בעבודה מהבית, אך פגיעה בתנאי העבודה של העובד היא חרב פיפיות שתחזור מהר לכל אותן חברות שלא מאמינות שעבודה מהבית היא ההמשך הישיר של העבודה במשרד

מאיר אורבך 10:4709.07.20
האם אוכל הוא מותרות? להרבה אנשים נדמה שהטבת הסיבוס לעובדים היא מותרות שבעבודה מהבית ניתן לוותר עליה. אבל חשוב להבין שארוחת צהריים אינה עוד הטבה אלא חלק בסיסי מתנאי עבודה במקום כמו אלביט. חברת הענק שמעסיקה 12 אלף עובדים מחזיקה במרבית מתקניה חדרי אוכל מפוארים שמעניקים לעובדים באופן שוטף ארוחות איכותיות שמייתרות את הצורך בשימוש בכרטיסי סיבוס או כל ארוחה חיצונית אחרת.

 

אבל הימים כיום אינם ימי שיגרה בה עובדי החברה ממלאים את חדרי האוכל, הימים היום הם ימי קורונה בהם רבים מעובדי החברה עובדים מהבית במשרה מלאה והארוחה שאותה היו רגילים לקבל כהטבה בסיסית מהחברה נעלמה. האם העובדה שעובד עבר לעבוד מהבית הופכת את ההטבה למיותרת או להיפך זו הטבה הכרחית לתפקוד העובד מביתו . עובד מהבית שצריך להתעסק בהכנת ארוחה בכל יום לא יוכל להיות אותו עובד שהחברה רוצה שייתן תפוקה מלאה במהלך יום העבודה. עובד שיודע שנטל של ארוחה נוספת נפל עליו בכל יום יודע שמקום העבודה שלו חושב שעבודה מהבית היא פחותה מעבודה במשרדי החברה. קחו לדוגמא חברות רב לאומיות רבות אשר בימי העבודה מהבית לא רק שלא הפסיקו את ההטבה אלא הגדילו את הסכומים ואף איפשרו לעובדי החברה להשתמש בכרטיס לצרכי רכישות מזון.
כרטיס ההטבות סיבוס כרטיס ההטבות סיבוס

 

אם חברות ההייטק או חברות אחרות מאמינות שיש לעובדיהן עוד זמן רב לעבוד מהבית הן חייבות לתת לו להבין שהעבודה מהבית אינה פחותה מהעבודה מהמשרד . עובד חייב לדעת שעבודה מהבית אינה חופשה אלא עבודה לכל דבר עם כל התנאים והדרישות ממקום עבודה החל בשעות עבודה מסודרות, פגישות וישיבות ודיווחים על שעות עבודה אבל גם כל ההטבות שהיו במשרד: עמדת עבודה ראויה, מחשב שמתאים לצרכיו וכן ארוחה שהיה רגיל לקבל בכל מקרה.

 

פגיעה בתנאי העבודה של העובד היא חרב פיפיות שתחזור מהר לכל אותן חברות שיגלו שעובדים מבינים מהר מאוד עד כמה החברה מאמינה שעבודה מהבית היא ההמשך הטבעי של העבודה במשרד ולא אירוע זמני שיש להתגבר עליו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x