$
רכב

פורד משיקה מותג חדש שיתחרה בג'יפ: "ברונקו"

לפי היצרנית, מדובר ברכב שטח חדש שיכלול דגם עם שתי דלתות, דגם עם ארבע דלתות ודגם ספורט "שיפגינו יכולת שטח ועמידות"

תומר הדר 11:1307.07.20

פורד העולמית הודיעה כי היא משיקה מותג חדש שיתחרה בג'יפ. במשך מספר חודשים רמזה פורד כי תשיק בקרוב רכב שטח קשוח שיקרא "ברונקו" - כשמו של רכב שטח של פורד שהוצג עוד בשנות השישים, אך כעת מודיעה פורד כי "ברונקו" יהיה מותג חדש שיעמוד בפני עצמו ויתמחה ברכבי פנאי.

 

בעוד שבאירופה תרבות רכבי השטח דועכת, בארה"ב מדובר דווקא במגמה ההולכת ומתרחבת, בין היתר הודות לפופולאריות הגבוהה של מה שמכונה "אוברלנדינג" כלומר טיולים ארוכים ברכב מצויד למשעי. כך, בשנים האחרונות יצרניות כגון ג'יפ וטויוטה זכו לעדנה מחודשת של דגמים מסוימים כגון הפוראנר והרנגלר הודות למידת התאמתם הגבוהה לטיולי אוברלנד

 

ברונקו. רכב שטח חדש של פורד ברונקו. רכב שטח חדש של פורד

.

 

לפי פורד מדובר ברכב שטח חדש שיכלול משפחת דגמי ברונקו - שתי דלתות, ארבע דלתות וספורט - שיבנו להפגין יכולת שטח ועמידות". במסגרת זו תקים פורד פארקים מיוחדים לרכבי שטח, קהילות אינטרנטיות וגם יכולת רכישת אביזרים באמצעות שיתוף פעולה עם אמאזון.

 

במקור היתה אמורה פורד לחשוף את הברונקו החדש מחרתיים (9.7), אך אז התברר למרבה המבוכה כי תאריך החשיפה חל ביום הולדתו של או ג'יי סימפסון, כוכב הפוטבול האמריקאי שנחשד בשעתו ברצח אשתו. סימפסון נמלט מן המשטרה במרדף ארוך שבו הפורד ברונקו הלבנה והישנה שלו שעטה על פני עשרות מיילים בעודו נמלט מהשוטרים. למרבה האירוניה, הדבר גרם בשעתו לעלייה במכירות דגמי פורד ברונקו הישנים במשך מספר חודשים.

x