רכב

פרסום ראשון

בשבוע הבא: דיון נוסף באמינות מצלמות המהירות

בית משפט השלום לתעבורה בבאר שבע ידון באמינות מערכת מצלמות המהירות א-3 במסגרת תיק עבירת מהירות שהוגש בימים האחרונים; הנושא כבר על לדיון בעבר, בשנת 2018 בבית המשפט בעכו - אז נקבע כי המצלמות אינן אמינות

תומר הדר ואודי עציון 12:5105.07.20

סוגיית אמינות מצלמות המהירות תעלה פעם נוספת לדיון בעוד שבוע, הפעם בבית משפט השלום לתעבורה בבאר שבע: כך עולה ממסמכים שהוגשו בתיק עבירת מהירות שהוגש בימים האחרונים. הדיון הצפוי, בנושא אמינות מערכת מצלמות המהירות א-3 יכלול הרכב שופטים שיידרשו להכריע בנושא.

 

 

מצלמת מהירות מצלמת מהירות צילום: אודי עציון

 

תיק זה אינו הראשון בנושא אמינות המצלמות: הנושא נדון בבית המשפט בעכו בשנת 2018 לאחר עתירה שהגיש עורך הדין תומר גונן, אז קבע בית המשפט כי המצלמות אינן אמינות. בנוסף התגלה בתיק כי לכאורה זויפו ממצאים של מכון התקנים אודות בדיקות מיוחדות שבוצעו בנושא אמינות המצלמות בהולנד. כפי שנחשף בכלכליסט, היקף הכנסות המדינה ממצלמות המהירות בארבע השנים הקודמות היה כ-600 מיליון שקלים.

 

בקיץ 2019, לאחר עצירת פעילות המצלמות למשך מספר חודשים, הפתיעה משטרת ישראל והודיעה כי המצלמות חוזרות לפעול, וזאת למרות קביעת בין הדין בעכו.

 

לפי משטרת ישראל, "בחודשים האחרונים פעלה המשטרה בתאום מלא עם פרקליטות המדינה לקבלת חוות דעת מקצועיות מכלל הגורמים הרלוונטיים, על מנת לבסס את אמינות ודיוק מערכת א-3 במישור המשפטי. לאחר קבלת כל חוות הדעת הנדרשות נמצא כי מערכת א-3 אמינה ומדויקת, וניתן אישור מפרקליטות המדינה לחדש את האכיפה ובהתאם לחזור ולהנפיק דו"חות". יודגש כי משטרת יראל מסרבת לחשוף את חוות הדעת.
x